5comver0007

 09122039437       09224055895         02188331528        09190288290

مژده! مژده: نظر به مرتفع شدن مشکل کوچک بوجود آمده در تولید کمپوست ساز بوکاشی، از اول خرداد 1403 سفارش این نوع سطل را از سر گرفته ایم. ضمن پوزش از علاقمندان، به دلیل تاخیر پیش آمده این مژده را می دهیم که در جهت جبران خسارت، قیمت ها تا پایان خرداد ثابت خواهند ماند.

 

HUOS TOTAL

RUMI4

چرا مشکل داریم؟ چگونه مشکل را حل کنیم؟

 

 

hame1

 

hame2

 

hame3

یک تیر و پنج نشان! 

5reas 6

 

 کمپوست خانگی!

5reas 7

 

کمپوست ساز دوقلوی پاسیویی؛ مخصوص قرارگیری در پاسیو و حیاط خلوت؛

ارزانترین کمپوست ساز خانگی ساخت داخل کشور(کد 0209)

الف- اشکال
ب- اجزا
ج- موارد استفاده و محل قرار گیری کمپوست ساز
د- نحوه و دستورالعمل بهره برداری
ه- قیمت

و- محاسبه ظرفیت


الف- اشکال

compat001

کمپوست سازی خانگی از نمای روبرو

compat002
کمپوست ساز خانگی از نمای بالا

compat003
داخل کمپوست ساز خانگی

compat004
کمپوست ساز خانگی از نمای زیرین
ب- اجزا
کمپوست ساز خانگی شامل اجزای زیر می باشد:
دو مخزن یا بشکه 30 لیتری( در صورت تمایل، امکان تهیه کمپوست ساز با مخازن بزرگتر هم وجود دارد)
سوراخ های هوادهی( جهت کمک به فعل و انفعالات بیولوژیکی میکروارگانیزم ها)
دو درب ورودی( جهت ریختن زائدات و پسماندهای غذایی)
دو شیر تخلیه تحتانی( جهت خارج نمودن شیرابه کمپوست)

( در مدل های جدید در جهت حفظ شیرابه ارزشمند شیرهای تخلیه حذف شده است.)

دو زیر پایی( جهت استقرار بشکه ها و امکان تخلیه کردن شیرابه)

( در مدل های جدید حذف شده است.)
دو بسته "استارتر" جهت کمک به فعالیت بهتر میکروارگانیزم ها( در اشکال نشان داده نشده اند)
نکته: علاوه بر اجزای بالا، یک فنجان و یک ظرف دهان گشاد هم برای کار مورد نیاز است که باید آن ها را خودتان تهیه نمایید.
دستورالعمل بهره برداری( جهت ممانعت از اینکه کاربر مجبور باشد مدام به سایت مراجعه نماید)
ج- موارد استفاده و محل قرار گیری کمپوست ساز
کمپوست ساز یا تولید کننده کمپوست اصولا برای تبدیل زائدات و پسماندهای غذایی دارای پایه گیاهی( پوست میوه، میوه های لهیده، زائدات و باقیمانده سبزیجات، تفاله چای و ...) به کود ساخته شده و حتی المقدور باید از ریختن زائدات غذایی حیوانی( گوشت و مرغ و استخوان و تخم مرغ) به داخل آن اجتناب نمود.
کمپوست ساز، بو ندارد؛ اما برای اینکه خیال شما آسوده باشد توصیه می گردد آن را در حیاط خلوت و در جایی نور گیر قرار دهید( آفتاب فعل و انفعال میکروارگانیزم ها را سرعت بخشیده و باعث می شود کود راحت تر و بهتر تهیه شود)
د- نحوه و دستورالعمل بهره برداری
1- "استارتر" یا خاک اره را به مقدار مندرج در دستورالعمل در کف یکی از بشکه ها بریزید.

2- زائداتی که می توان در داخل بشکه ریخت( بیشتر پوست و زائدات میوه و ضایعات سبزی) را به مقدار مندرج در دستورالعمل در اندازه های 2 تا 3 سانت خرد کرده و روی خاک اره بریزید.

3- رویه فوق را تا پر شدن بشکه ادامه دهید؛ یعنی بشکه باید یک در میان دارای لایه های "قهوه ای"، "سبز" باشد.

4- هفته ای دو بار اختلاط و هوادهی را به ترتیب زیر انجام دهید:

تمام محتویات هر بشکه را داخل بشکه دیگر ریخته و دوباره به بشکه اول برگردانید. این کار را چند بار تکرار کنید. با این کارها اختلاط و هوادهی به همراه هم صورت می گیرد.

5- با پر شدن یکی از بشکه ها از ریختن زائدات یا خاک اره خودداری کرده و فقط اختلاط و هوادهی را به گونه بیان شده ادامه دهید.

6- پس از 4 تا 6 هفته کود کمپوست شما آماده برداشت و استفاده است!
ه- قیمت: قیمت را می توانید در صفحه نخست مشاهده نمایید...

و- محاسبه ظرفیت: هر نفر بطور متوسط روزی 1.5 لیتر زباله تر تولید می کند. پس مخزن 30 لیتری، در صورت استفاده یک نفر، در مدت 20 روز پر خواهد شد. با اختساب 3 تا 4 هفته زمان معمول کمپوست سازی داغ، شما در مدت تقریبی 1.5 تا 2 ماه می توانید به کودی که قابلیت استفاده در باغ و باغچه و یا گلدان های زینتی و تزیینی دارد دست یابید.

( در مدل های جدید بیشتر از بشکه ها یا ظرف های 60 لیتری استفاده شده است.)

ظ- زمان: جز در هنگام زیر و رو کردن مواد و هوادهی، زمان مورد نیازی که صرف کمپوست سازی می کنید بیش از 2 تا 5 دقیقه در روز نیست. هفته ای دو بار شما مجبور به زیر و رو کردن مواد هستید که آن هم بیش از 15 دقیقه تا 30 دقیقه وقت شما را نمی گیرد.
توصیه پایانی: هر اندازه، اندازه چیزهایی که داخل کمپوست ساز می ریزید، کوچکتر باشد، عمل اوری کود سریعتر و بهتر صورت می گیرد. پس، سعی کنید چیزهایی که داخل کمپوست ساز می ریزید را به اندازه 2 الی 3 سانتیمتری در آورده و بعد داخل کمپوست ساز نمایید.
آن هایی که حساسیت بیشتری در باره تبدیل خوب و سریع زباله به کود دارند می توانند هر چند وقت یکبار موادی را از داخل کمپوست ساز در آورده و آن ها را از لحاظ رطوبت تست نمایند.( این کار با برداشتن درب صورت می گیرد)
رطوبت مناسب توده رطوبتی است که نشان بدهد توده خیس نیست، اما نم دارد. برای اینکار کافی است یک مشت پسماند داخل کمپوست ساز را در آورده و آن را به اصطلاح بچلانید. خروج یک یا دو قطره نشانه خوبی است، اما بیشتر و کمتر از آن نشان می دهد که باید رطوبت، اضافه یا کم شود.( با افزودن آب یا اضافه کردن موادی مثل خاک اره)

دقت کنید: شاید فکر کنید که در حالی که می توانید کود کمپوست را از بیرون بخرید، چرا باید زحمت درست کردن آن را بر خود هموار نمایید. جواب این سوال را خودتان بدهید: آیا در شرایط فعلی و در جامعه ای که متاسفانه کمتر کسی می تواند به دیگری اعتماد نماید، به کمپوست های خریداری شده به اندازه کمپوستی که خودتان در خانه درست کرده اید اطمینان و اعتماد دارید؟

در ضمن، اگر  مبلغ کمپوست ساز هم برای شما زیاد است، می توانید( در صورت زندگی در مجتمع 10 واحدی) یک دستگاه خریداری کرده و هزینه آن را اشتراکی بدهید. در این صورت تنها با پول غیر قابل توجه صاحب کمپوست ساز خواهید بود. البته باید بدانید که در این صورت تنها بخشی از زباله های خانگی تر تولیدی به مصرف کودسازی می رسد و مابقی کما فی السابق راهی زباله دان معمول شهری می گردد.

کمپوست_ارزان_خانگی#

صفحه نخست

یادآوری: این کمپوست ساز قیافه خیلی خوبی ندارد، اما از بهترین کمپوست سازهایی است که ما تست کرده ایم. کود عالی تولید می کند و بارها و بارها استفاده کننده را به بیان " خدا پدر طراح و سازنده را بیامرزد" می کشاند.