5comver0007

 09122039437       09224055895         02188331528

 

HUOS TOTAL

RUMI4

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 trumblerques

21- 5 دلیل برای انتخاب کمپوست ساز معلق؟

1- رفع مشکل جونده- 2- کمک به افراد دارای مشکل کمر و زیر و رو کردن مواد- 3- رهایی از دردسرهای مقادیر زیاد هرس و مواد نرم مرطوب برای کمپوست سازی- 4- وجود فضای محدود برای کمپوست سازی- 5- لذت بردن از چرخاندتجزیه بی هوازی ایجاد کرده و منجر به بوی نامطبوع و لجن می شود. ن

22- چطور کمپوست ساز معلق با مشکل جونده کنار می آید؟

انتخاب درست کمپوست ساز معلق یک راه حل فوری محسوب می شود: یک چیز فلزی با بخش کمپوست که دور از زمین نگهداری شده است و بدون نیاز به فواصل بزرگ هوا؛ زیرا چرخش هوادهی کافی و کامل را فراهم می آورد.

23- زائدات غذایی را می توان با کمپوست ساز معلق کمپوست کرد؟

بله! در درجات حرارتی بالا خرده های کوچک گوشت، ماهی و چربی به سرعت تجزیه می شوند و از حضور آفات، پیشگیری به عمل می آید.

24- چطور در کار با کمپوست ساز معلق با مشکل کمر کنار بیایم؟

 تجهیزات را به دقت انتخاب کنید. یک کمپوست ساز معلق که شما به آن در راستای زمین فشار وارد می آورید محتملا به پشت و کمر شما کمترین فشار را وارد خواهد آورد. آن هایی که در اطراف محور مرکزی می چرخند، اغلب کمپوست ها را در نیمه پایینی حمل می کنند و مشکل می توانند تاب داده شوند. بهترین کار با مشکل کمر، احتمالا، این است که انواع گرانتر خریداری شوند؛ آن هایی که از طریق یک دستگیره و چرخ دندانه دار به چرخش در می آیند. این ها رابطه بزرگی با کوشش چرخاندن برقرار می کنند. چک کنید که آیا برای سادگی باربرداری می توانید یک فرغون زیرین را به کار بگیرید.

25- چرا هرس های زیاد و مواد نرم مرطوب برای کمپوست سازی نرمال خوب نیستند؟

تجزیه بی هوازی ایجاد کرده و منجر به بوی نامطبوع و لجن می شود. 

26- چرا چرخاندن کمپوست ساز معلق جالب و لذتبخش است؟

چرخاندن ممکن است شما را به دوران خوش کودکی پرتاب نماید. یک بچه سه ساله فامیل مسحور من شده بود و در هر فرصتی تلاش می کرد تا کمپوست بیشتری تولید نماید.

27- من سطل کمپوست خود را برای مدت 6 ماه نگهداری کرده ام. هرچند، در این مدت محتویات داخلی سطل من هرگز چرخانیده نشده است. آیا انجام این کار ضروری است؟

با وجود اینکه گفته می شود چرخانیدن کمپوست باعث تسریع فرآیند کمپوست سازی می شود، انجام این کار الزامی نیست. تجزیه فرآیندی طبیعی است؛ کما اینکه در کف جنگل ها و بدون دخالت دست هم صورت می گیرد.

28- آیا می توانیم خودمان سطل کمپوست ساز بسازیم؟

معلوم است که می شود.

29- سطل کمپوست ساز دست ساز به چه درد می خورد؟

در یک خانه یا آپارتمان کوچک و در هر موقعیتی که زندگی می کنید، می شود به سوی زائدات صفر حرکت کرد و یا دست کم تاثیری کمتر بر محیط زیست گذارد. و یکی از راحت ترین کارها این است که سطل کمپوست دست ساز خود را داشته باشید.
سطل های کمپوست کمک می کنند که زائدات غذایی در عوض انتقال به لندفیل های بیش از حد اشباع شده، حذف شده و تبدیل به کود حاصلخیز از طریق بازیافت شوند. سطل های کمپوست خانگی به آسانی ساخته شده و نگهداری می شوند و وفق سلیقه و فضای شخصی، سازگار می گردند.

hom p2 0258

30- کجا سطل کمپوست ساز خانگی دست ساز را بگذارم؟

اولین چیزی که نیاز به تعیین دارید این است که چقدر اتاق برای ذخیره سازی سطل کمپوست خانگی موجودیت دارد. این جاها می توانند روی پیشخوان، البته، باشند؛ هر چند کمپوست تمایل دارد که در محیط گرم، مرطوب و تا حدی سایه قرار گیرد. در این صورت، کمپوست به بهترین شکل ممکن تهیه می شود. کمپوست در زیر سینک آشپزخانه و یا داخل کابینت تحتانی، احتمالا، به بهترین صورت کار می کند و در حالی که سطل خارج از مسیر تردد قرار گرفته، باکتری های داخل سطل کار خودشان را می کنند. اگر بچه یا حیوان خانگی دارید از سطل دارای در قفل شونده استفاده کنید. این امر محتویات سطل را در دسترس دست های کوچک یا بینی شکار یاب قرار نخواهد داد.

31- چطور سطل کمپوست داخلی را خودتان بسازید؟

ظرف شما، واقعا، می تواند از هر ماده ای ساخته شده باشد؛ از قبیل چوب، فلز و پلاستیک. تنها نکته مهم این است که بی توجه به ماده، حتما در داشته باشد. کمپوست خوب نیاز دارد که مکررا چرخانیده شود. پس اگر می خواهید برای سطل کمپوست فضا در نظر بگیرید این را هم بدانید که باید براحتی به آن دسترسی داشته باشید و قادر گردید آن را الان و بعدا هوادهی نمایید.
شما می توانید سطل را به گونه ای سفارش دهید که تا اندازه ای که می خواهید خوب به نظر برسد، اما باید دو چیز را همواره در خاطر بسپارید. اول اینکه باید تعدادی سوراخ هوا در کمپوست ساز ایجاد نمایید. اگر سطل شما پلاستیکی، چوبی یا فلزی است، یک مته برقی احتمالا کار شما را راه می اندازد. شما نیاز به تعداد زیادی سوراخ ندارید و فقط لازم است شرایطی را برای ورود و خروج هوا فراهم آورید.

hom p3 0258

32- گام های ایجاد کمپوست داخلی خود ساخته کدام ها هستند؟

چندین گام مهم هستند که پس از پیمودن آن ها می توانید کمپوست خانگی خود ساخته خویش را تحویل بگیرید. مطابق با خانه ها و باغ های بهتر، این روش یک روش واقعی بارها امتحان شده است.
گام 1: 5 سوراخ با فواصل یکسان را در در ظرف ایجاد کنید. باکتری ها نیاز دارند هوا بگیرند تا آغاز به کار تجزیه نمایند.
گام 2: اگر بخواهید می توانید در را با یک تکه مش سیمی باریک پوشش دهید. این امر مانع از این می گردد که مگس های میوه و دیگر آفات ریز در فرآیند تداخل ایجاد نموده و مرتبا وارد سطل شده و از آن خارج گردند.
گام 3: خرده های غذا، قهوه ای ها، سبزها، خاک و آب را جمع آوری نموده و شروع به ساخت توده داخلی سطل نمایید. اطمینان داشته باشید که خاک در پایین قرار گرفته و دیگر محتویات روی آن انبار می شوند.
گام 4: محتویات سطل کمپوست را دست کم یکبار در هفته به هم بزنید. شما می توانید یک بیلچه یا شن کش کوچک را در نزدیکی خود داشته باشید تا کار به هم زنی را برایتان آسان سازد.

33- آیا سطل کمپوست خانگی خود ساخته من کثیف خواهد شد؟

با مد نظر قرار دادن اینکه یک بخش خوب از سطل کمپوست شما خاک است، همیشه این امکان وجود دارد که سطل ساخته دست شما کمی شلوغ، پلوغ و درهم بر هم شود. راههایی برای به حداقل رساندن این آشفتگی وجود دارد. به خاطر داشته باشید که یک سینی؛ هر جوری می خواهد باشد، باشد، را زیر سطل، در جایی که می گذارید، قرار دهید. سینی را با کاغذ روزنامه آستر کنید و از این راه بافری را در اختیار بگیرید که ترواشات را می گیرد. هر چند، اغلب این ها را احتمالا خاک یا کمی رطوبت حاصل از آبی که روی توده می ریزید تشکیل می دهد.
در حرف زدن از خاک باید گفت شما نیاز به مقدار خوبی خاک دارید تا کار کمپوست سازی سطل خانگی شما را آغاز نماید. در حالی که شما می توانید از خاک بیرون که خوب کار می کند استفاده کنید، بهتر است از خاک کیسه ای پراکنده(برای smatter واژه بهتری بر گزیده و حامی ما گردید) استفاده نمایید. یک لایه 4 اینچی داخل سطل باید کافی باشد؛ هر چند ظروف بزرگتر ممکن است نیازمند خاک بیشتر باشند.

34- چه موادی نیاز دارند داخل سطل تهیه کمپوست ساخته شده توسط شما گردند؟

ایجاد یک کمپوست خوب با ایجاد تعادل کامل عناصر کمپوست شدنی در سطل شما آغاز می گردد. تعادل درست مواد آلی نیاز به 5 جزء اساسی دارد: زائدات سبز، زائدات قهوه ای، هوا، خاک و رطوبت.
زائدات سبز به چیزهای غنی از نیتروژن گفته می شود. این ها شامل سیب گاز زده، خرده های سبزیجات، پوست موز و نان بیات است. هر چیز دارای پایه گیاهی در این طبقه قرار می گیرد و پوسته تخم مرغ هم کار می کند. با این حال، گوشت یا لبنیات اضافه نکنید. این آیتم ها از راهی که ما دوست نداریم تجزیه می شوند. آن ها احتمالا آفات را جذب کرده و بوی نامطبوع تولید می کنند.
شما در توده خود به مقدار متوسطی قهوه ای هم نیاز دارید. آن ها هر چیز غنی از کربن از قبیل دانه های قهوه، برگ های چای، هرس های خشک، کاغذ پردازش نشده همانند روزنامه و برگ های خشک هستند. کار را با ریختن خاک و پاشیدن آب جلو برده و کاری کنید که توده همیشه مرطوب بماند. حالا دیگر می توانید بروید. توجه کنید که توده نیاز به خیس شدن غرقابی ندارد و فقط باید در زمان تماس، مرطوب به نظر برسد.

hom p5 0258

35- آیا کمپوست به دست آمده در داخل سطل را باید در مدت زیادی نگهداری نمود؟

شما نیاز دارید سطل را مرتبا هوادهی کنید. به همین دلیل قبلا سوراخ های هوا را تعبیه کرده اید. شما همچنین نیاز دارید که هم اکنون نسبت به چرخانیدن یا برگرداندن سطل اقدام نمایید و آن گاه است که باکتری ها و میکروارگانیزم های هوازی نوع مناسب کار خود را بخوبی پیش خواهند برد. یک تا دو بار چرخاندن هفتگی این ترفند را اجرایی می کند.
شما همچنین ممکن است نیاز داشته باشید که نوارهای اضافی روزنامه ریز ریز شده یا یک اسکوپ از خاک جدید دستی را حسب مورد اضافه کنید.
با تجزیه، سطل کمپوست شما کوچک خواهد شد و اگر در نظر دارید که بعدا از کمپوست به عنوان کود یا بارور کننده استفاده کنید، کمی خاک اضافی به شما کمک می کند جبران مقدار از دست رفته را بنمایید. توجه کنید که اگر سطل شروع به بو گرفتن کند، اختلاط ممکن است کمی از حال تعادل خارج شده باشد. شما ممکن است نیاز به افزودن مقداری هوا یا ذخیره سازی آنچه برای ریختن در دور بعد کنار گذاشته اید شوید.
اگر فضا دارید، برای زمان هایی که سطل زودتر از موقع پر می شود و یا در زمان مورد انتظار تجزیه نمی شود، پرداختن به سطل دیگر را مورد توجه قرار دهید.

 36- ورمی کمپوست خانگی در اصل برای تبدیل چه چیز به کمپوست مورد استفاده قرار می گیرد؟

زائدات آشپزی

37- کرم های ورمی کمپوست چه می خورند؟

خرده های سبزی، حوله های کاغذی( تمیز از هر تمیز کننده شیمیایی)، دانه های قهوه و پوسته تخم مرغ

38- کرم های ورمی کمپوست چیزهای دیگر هم مصرف می کنند؟

کرم ها همچنین می توانند روزنامه ریز ریز شده یا کاغذی که رنگ و گلاسه(جلا) سنگین ندارد، مو، دانه ها، مقوا، برگ ها و هرس های باغ، خاک اره را بخورند.

39- درجه حرارت مناسب نگهداری کرم های ورمی کمپوست چیست؟

50 تا 70 درجه فارنهایت

40- چرا حوضچه کرم نگه دارم؟

بیشتر به یک دلیل: آن ها مدفوع کرم بوجود می آورند. فضولات کرم فوق العاده فعال هستند و شامل مخلوط مفیدی از باکتری ها، آنزیم ها، مواد آلی گیاهی و فضولات حیوانی، پیله های کرم خاکی می باشند. آن ها غنی از مواد مغذی هستند