5comver0007

 09122039437       09224055895         02188331528

جوجه یکروزه نداریم، اما تخفیف یکروزه چرا!؟ از تخفیف ماه بهمن ما دیدن فرمایید!

bandarبه دلیل بحران تندرستی عمومی ایجاد شده، خیابان های امریکا هر روز بیشتر و بیشتر شبیه کشورهای شرقی( همانند چین) می شوند. امریکایی ها این روزها ماسک بر چهره دارند.
بهترین ماسک های خانگی دو لایه های کیفیت بالا هستند. پنبه های سنگین لحاف دوزی با تعداد نخ 180 یا بیشتر از بهترین انتخاب ها هستند.


علاوه بر فاصله گذاری اجتماعی و شستشوی دست، ماسک های صورت اولین دفاع در برابر کووید19 هستند. ماسک های صورت N95 ، 95 درصد ذراتی که احتمالا میکروب های عفونی تنفسی را انتقال می دهند می گیرند. ماه گذشته، مراکز کنترل و پیشگیری بیماری ها) CDC ) توصیه کرده که همه ما، علاوه بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی، در مکان های عمومی از ماسک استفاده کنیم. از آنجا که تامین ماسک N95 برای عموم افراد جامعه امکان پذیر نیست( و فیت کردن و پوشیدن آن ها کار سختی است)، ما می مانیم و ماسک های جراحی و آن ها که اصطلاحا دست ساز و خانگی نامیده می شوند! ولی آیا ماسک های خانگی محافظ های خوبی در برابر کووید19 هستند؟
ماه گذشته، آکادمی های ملی علوم، مهندسی و پزشکی یک بررسی علمی را در باره ماسک های صورت الیافی منتشر کردند. آن ها 7 مطالعه انجام داده و توانایی ماسک در حفاظت از فرد یا جلوگیری از گسترش ذرات عفونی از او را ارزیابی نمودند. وابسته به ماده مورد استفاده، میزان فیلتراسیون از خیلی ضعیف تا 50 درصد متغیر بود. بهترین ماده آزمایش شده، الیاف پلی استر 4 لایه knitted cut-pile بود که 50 درصد فیلتراسیون را تامین می کرد. دیویس ماسک دو لایه خانگی را با ماسک صورت جراحی مقایسه کرد و معلوم کرد که ماسک پنبه ای سه برابر کمتر تاثیر دارد. با آزمون رندوم و تصادفی ماسک های پنبه ای معلوم شد که ماسک های پنبه ای دو لایه در حفاظت از عفونت های تنفسی خیلی بدتر از ماسک های جراحی هستند. یک مطالعه بیماران کووید19 عفونی نشان داد که ماسک های جراحی و پنبه ای، هیچکدام، در بلوکه کردن ویروس های منتشره از طریق سرفه موثر نیستند.
اخیرترین آزمون آزمایشگاهی ماسک های خانگی در سازمان جنگلی ویک و برای طب جان بخش انجام شده است؛ جایی که واریته ای از مواد تست شده اند. نتایج تا حدودی دلگرم کننده هستند. بهترین ماسک های خانگی، 2 لایه های کیفیت بالا که از پنبه های سنگین لحاف دوزی درست شده و 180 نخ یا بیشتر داشتند بودند؛ به ویژه آن ها که بافته های محکم و نخ های ضخیم تر همانند باتیک داشتند. ماسک های تک لایه یا طرح های دو لایه کیفیت پایین دارای پنبه سبک تنها به یک درصد فیلتراسیون نائل شدند.
خط آخر: تولید انبوه و استفاده از ماسک های N95 در پیشگیری از انتقال در مکان های عمومی موثرترینند، اما به نظر امکان پذیر نمی آید. ماسک های جراحی، بهترین های بعدی هستند. ماسک های خانگی خوش ساخت، آخرین اختیار خواهند بود، اما آن ها می توانند مقداری محافظت در برابر عفونت ایجاد کنند.
نکته  در صورت تمایل به اخذ مشاوره تلفنی از قوانین مشاوره کسب اطلاع نمایید.