نیم نگاه


midanidVERY

 5comver0007

 09122039437       09224055895         02188331528        09190288290

مژده! مژده: نظر به مرتفع شدن مشکل کوچک بوجود آمده در تولید کمپوست ساز بوکاشی، از اول خرداد 1403 سفارش این نوع سطل را از سر گرفته ایم. ضمن پوزش از علاقمندان، به دلیل تاخیر پیش آمده این مژده را می دهیم که در جهت جبران خسارت، قیمت ها تا پایان خرداد ثابت خواهند ماند.

 

HUOS TOTAL

RUMI4

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سفارش و خرید تولید کننده کمپوست خانگی یا کمپوست ساز خانگی(کد 0051)

 

از بوکاشی تا پاسیویی!

باور اینکه پوست موز و سیب و پرتقال و ضایعات سبزی را در سطل ساده ای بریزید و بعد از مدتی به کوتاهی 4 تا 6 هفته همه آن ها را بصورت کود تحویل بگیرید بسیار سخت است! هر چند این مهم، کاملا ممکن است اما در این راستا مسائل و مشکلاتی ممکن است بوجود آید که خیلی ها نمی دانند چطور با آن ها تا نمایند.....

قبلا ما واسطه فروش دستگاه های تولید کمپوست خانگی و نیمه صنعتی بودیم که علیرغم مصرف برق و اینکه جای زیادی را در خانه اشغال می کرد، به دلیل راحتی، مشتریان و متقاضیان خاص خود را داشتند.

متاسفانه، در همان زمان ها، متوجه شدیم که برخی اقشار متوسط و پایین دست جامعه که دوست دارند در خانه از پسماندهایی چون میوه و سبزی و ... کود تولید کرده و آن را به مصرف خانگی( گل ها و گیاهان باغچه و آپارتمان) برسانند از پس هزینه خرید این دستگاه های بسیار گران قیمت و پر هزینه بر نمی آیند و این در حالی است که حتی در کشورهای مدرن و پیشرفته برای جا انداختن تولید کمپوست خانگی( تولید کود از زباله) در جامعه، که کاری فوق العاده ارزنده است، گوشه چشمی هم به این گروه از افراد جامعه انداخته شده است.

پنج دلیل اصلی تولید کمپوست خانگی را در بالای همین صفحه مشاهده نمایید.

قبل از ادامه بحث بهتر است بگوییم که تولید کمپوست خانگی بیش از آنکه یک علم باشد یک هنر است؛ یعتی همانطور که می گویند فلانی دستش سبز است و هر چه بکارد خوب به بار می نشیند محال است شما عاشق تولید کمپوست ( تهیه کود از زباله) در خانه باشید و نتوانید از زائدات غذایی و پسماند و ضایعات میوه و سبزی کمپوست خوبی به عمل آورید.

اگر مبتدی هستید و دوست دارید در باره چیستی کمپوست اطلاع کسب نمایید، کمپوست چیست؟ را مطالعه نمایید.

مشکلات و راه حل های تولید کمپوست خانگی

تولید کمپوست خانگی شلوغ، پلوغی؛ چسبندگی و پیچیدگی ندارد؛ اما بعضی وقت ها مشکلاتی بوجود می آیند. معمولا با به کار بردن ترفندهایی می توان شرایط نامطلوب تولید کمپوست خانگی را مجددا به اوضاع و احوال مطلوب بازگردانید.

اگر کمپوست خانگی من خیلی تر است چه باید بکنم؟

مواد دارای سبزی خیلی بالا می توانند منجر به ایجاد توده کمپوست خانگی بسیار مرطوب شوند. با جایگزین کردن مواد مرطوب تر (مانند بریده های چمن تازه) با مواد خشک تر و فیبری تر (مانند برگ های خشک، مقوا و بقایای محصول چوبی تر) از تولید توده های خیس اجتناب کنید. مخلوط منتج باید مرطوب باشد و خیس نباشد. شما می توانید کار رطوبت زدایی را با پاشیدن خاکستر چوب انجام دهید، اما مهم است که این کار توسط خاکستر چوب و نه خاکستر زغال صورت گیرد.

 WETHOMECOMPOST

چرا کمپوست خانگی من بوی بد می دهد؟

اگر بوی گند از توده یا سطل کمپوست خانگی شما به مشام می رسد، به محتویات هوا برسانید. اختلاط کمپوست نه فقط به آن هوا می رساند، بلکه منجر به تولید مواد ریزتر در محصول انتهایی می شود که راحت تر توزیع و پخش می گردند. یک توده کمپوست خوب بوی مختصر شیرین کمپوستی دارد. اگر بوی گندیدگی یا ترشیدگی ساطع شود، رطوبت بسیار زیاد وجود دارد و یا زیادی مواد سبز داخلش ریخته اید.

 BADODORCOMPOST

چطور من آفات را از توده کمپوست خانگی خود دور نگه دارم؟

از استفاده از زائدات غذایی پخته شده و محصولات حیوانی همانند گوشت و لبنیات که جونده ها و دیگر آفات را جلب می کنند اجتناب کنید( بوکاشی استثنا است) سعی کنید ضایعات سبزیجات یا سایر ضایعات غذایی را در مرکز توده خود دفن کنید تا در دسترس آفات نباشد. اگر در کمپوست سازی خانگی جوندگان مشکل ساز هستند، اضافه کردن پوست سیب زمینی را که یک میان وعده مورد علاقه است، کم کنید.

PESTHOMECOMPOST 

می توانم در تولید کمپوست خانگی، علف هرزها را کمپوست کنم؟

کمپوست کردن خانگی علف هرزها مادامی خوب است که علف هرزها هنوز بذر نداده باشند. یک توده کمپوست داغ باید بتواند بذرها را پخته و آن ها را بی اثر سازد، ولی هنوز هم ریسک و خطر وجود دارد. در هر صورت، از استفاده از علف‌های هرز چندساله مهاجم مانند نیلوفر صحرایی و مامیران در تولید کننده کمپوست خانگی خود خودداری کنید. بهتر است این علف‌ها را در سطل زباله بیندازید!

کود کمپوست را در یک سطل زباله معمولی هم می شود تولید کرد:

تولید کود در سطل زباله معمولی

علیرغم این موضوع، این امر پیچیدگی های ظریفی دارد و اگر مبتدی و تازه کار هستید بهتان پیشنهاد می کنیم در عوض اینکه خودتان سطل مناسب کمپوست سازی را درست نمایید، کالاهای تولیدی ما را به کار بگیرید:

سطل و سبوس کمپوست سازی

این سطل ها مناسب استفاده اقشار متوسط و پایین جامعه هستند و هرکس به فراخور شرایط و نیازها و سلیقه خود می تواند یکی از دو نوع "بوکاشی" یا "پاسیویی" را انتخاب نماید.

موضوع مهمی که ما در تولیدات خود مورد توجه قرار داده ایم بحث آموزش است. این آموزش به قدری کامل و جامع است که آن هایی که با مشاهده شکل و شمایل و سادگی سطل در فکر  محال است این سطل کود تولید کند" فرو می روند، " پس از استفاده از سطل از نتیجه حاصله بی نهایت متعجب خواهند شد.

دستورالعمل وفق خواست مشتری و خریدار در قالب فیلم کوتاه، صوت و بروشور و پیامک و تلفن تقدیم می گردد و ما در نخستین تجربه کمپوست سازی شما گام به گام همراهتان خواهیم بود.

همانطور که گفته شد هر کس می تواند بنا به شرایط، نیازها و سلیقه خود یکی از دو نوع کمپوست ساز پاسیویی و بوکاشی را برگزیند. با این حال شما می توانید از نظرات مشورتی ما هم استفاده نمایید. در جدول زیر مقایسه ساده ای بین کمپوست سازی بوکاشی( کوچک 6 لیتری؛ فانتزی) و کمپوست سازی پاسیویی( 60 یا 120 لیتری) به عمل آمده که قادر است به شما در اتخاذ تصمیم درست یاری رساند:

مقایسه تولید کننده های کمپوست خانگی یا کمپوست سازهای خانگی پاسیویی و بوکاشی

compostcompare

 SPECIALCOMPOST

                          تست   

ما را در شبکه های اجتماعی تعقیب کنید!