walden-pond

comtobeآب خالص
فارغ بالی خانگی تمام
مشکلات رهایی از شر جلبک
تمام جلبک ها مشکلات همانندی را باعث نمی شوند. حذف یک توده جلبکی ممکن است زمانی بین 24 ساعت تا 7 روز را به خود اختصاص دهد.


1- همیشه پیشگیری از جلبکی شدن آسانتر از رفع جلبک است. شما می توانید با هزینه کرد 150 دلار جهت ماده شیمیایی و چند ساعت زمان ارزشمندتان توده ای که می شد از تشکیلش پیشگیری کرد را تمیز نمایید و این در حالی است که از دست رفتن زمان ارزشمند شنا در نظر گرفته نشود. با ما در باره برنامه های پیشگیری که ایمن، اقتصادی و کارآمد هستند صحبت کنید(قبلا از قوانین مشاوره تلفنی مندرج در بالای صفحه یا صفحه نخست مطلع گردید)
2- تا جایی که ممکن است زباله ها(برگ ها و ...) را از استخر بیرون بیاورید. زباله های آلی غذای جلبک ها هستند و اگر استخر شما پر از زایدات آلی تجزیه شونده باشد، تقریبا غیر ممکن است که جلبک ها کشته شوند. به علاوه، اکثر کلری که اضافه می کنید در عوض اینکه صرف کشتن جلبک ها شود به مصرف حمله به برگ ها می رسد.
3- پی اچ را روی 7.2 تنظیم کنید. جلبک آب تمایل دارد که پی اچ آب را بالا ببرد، پی اچ بالا رشد جلبک را بیشتر کرده و تاثیر پذیری کلر را پایین می آورد. اگر استخر شما سبز است، پی اچ بالاست. از موادی برای پایین آوردن پی اچ استفاده کنید. دز مندرج روی بسته را حتما در نظر بگیرید. سه ساعت تامل کرده و بعد مجددا پی اچ آب را تست کنید. اگر پی اچ هنوز بالاست، دوباره کار را تکرار نمایید.
4- سراسر استخر را برس زنی نمایید. این کار جلبک های سرسخت را بیرون می آورد، به کلر کمک می کند که به تمام بخش های استخر برسد، حذف مشکل جلبکی با شتاب بیشتری صورت خواهد گرفت.
5- به کلر شوک بدهید. برای استخر تا اندازه ای تاثیر پذیرفته، از مقدار توصیه شده HTH اضافی استفاده کنید. از شوک "لایت" یا "مخلوط" برای از بین بردن جلبک استفاده نکنید.در موارد شدید، یا اگر جلبک استخر بیش از 3 یا 4 روز دوام داشته باشد، دز شوک را دوبل نمایید. پوشش استخر را بردارید تا آفتاب بخورد، و وقتی که دزهای بالای شوک پودری را اضافه می کنید اطمینان حاصل نمایید که پیش انحلال لازم در یک سطل انجام شده است.
6- یک ساعت منتظر مانده و آنگاه دز مورد نیاز جلبک کش تغلیظ شده را اضافه کنید. ما توصیه به استفاده از "اکلیپس" یا "ایریز" می کنیم. با استفاده از جلبک های توده ای ضعیف زمان را هدر ندهید، زیرا آن ها فاقد تاثیر پذیری لازم برای کشتن جلبک های سر سخت هستند.
7- دوباره سراسر استخر را برس بزنید. این کمک می کند که جلبک های سر سخت قلاب شده در معرض مواد شیمیایی اضافه شده توسط شما قرار گیرند.
8- در صورت استفاده از تایمر، آن را متوقف نمایید. اگر از سیستم نمکی استفاده می کنید، آن را روی خروجی 100 درصد تنظیم نمایید. اجازه دهید که سیستم بطور مستمر با خروجی بالا کار کند تا چیزها واضح و شفاف شوند. اگر استخر شما چرخشی نیست، کلر در پمپ، فیلتر و لوله ها به جلبک نمی رسد. استخر را رها کنید و به جلبک اجازه رشد مجدد را بدهید!
9- اگر جلبک سر سخت است، گام های 3 تا 5 را روزانه تکرار نمایید. قبل از اینکه جلبک کاملا از بین برود، رویه های افت پی اچ، شوک و برس زنی نیاز به 2 تا 5 تکرار خواهند داشت. متعجب یا نگران شوکی که ممکن است داده شود نباشید.
10- اگر استخر شما با اعمال شوک و جلبک کشی مداوم و تکراری، کماکان مشکل جلبک داشته باشد، ممکن است دارای مقادیر بالایی فسفات باشد. اگر با رویه های اصلاحی سنتی به موفقیت های مختصری رسیده اید، نمونه آب را اخذ کرده و فسفات آن را تست نمایید.ممکن است نیاز به استفاده از یک عامل حذف کننده فسفات مثل "فسفری" داشته باشید.
11- جلبک های مرده ممکن است ته نشست های کوچک سفید یا قهوه ای را در آب یا کف استخر باقی بگذارند. اب ابری ممکن است نیاز به استفاده از عامل ته نشین کننده مثل "دراپ & وک" و "کمک های اولیه استخر" داشته باشد. از دستورالعمل ها به دقت پیروی نمایید. جلبک های زنده و مرده، ذرات خیلی ریزی هستند که می توانند از فیلتر ماسه ای گذر کنند. پس با استفاده از ست کردن فیلتر روی زایدات یا زهکشی، از عمل مکش و خلا برای حذف جلبک ها استفاده نمایید. جلبک مرده غذای جلبک زنده است. پس باید تا جایی که ممکن است سریع حذف شود. بعد از حذف جلبک، ماسه فیلتر را کاملا تمیز کرده و ضمن جلوگیری از تشکیل توده های جلبکی بعدی، به عمل فیلتراسیون کمک نمایید. اگر از فیلتر کاتریجی استفاده نمایید، پس از استخراج جلبک، آن را کاملا با موادی از قبیل "فیلتر پرفکت" یا "پیورواتر فیلتر" تمیز نمایید.
12- حتی بعد از حذف جلبک، سطوح کلر را در مینیمم 3 پی پی ام نگه دارید تا زلال شود. پی اچ را هم بین 7.2 تا 7.4 نگه دارید. جلبک ها در آبی که حرکت دارد، کلرزنی می شود و تعادل شیمیایی دارد سخت تر رشد می کنند.
13- ادامه دهید! آب را ماهانه تست کنید و خاطر جمع شوید که مقادیر کلر، پی اچ و تعادل شیمیایی در مقادیر مطلوب قرار دارد. برای پیشگیری از هجوم جلبکی بعدی، از جلبک کش ممانعت کننده "اکسترا استرنت" یا دز نگهداری هفتگی شیمی طبیعی "پول پرفکت/فسفری" استفاده نمایید. حرف مامان بزرگ ها همیشه در خاطرتان باشد:" یک اونس پیشگیری بهتر از یک پوند درمان است"
اگر مشکلی دارید با شماره 09122039437 تماس حاصل نمایید(قبلا از قوانین مشاوره تلفنی اطلاع حاصل نمایید)
چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای معقول در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.