walden-pond

comtobeچرا استخر من کف دارد؟!( کد 0161)

کف استخر شنا می تواند در خارج از آن سردرگمی عظیمی ایجاد نماید. کف یا حباب ها، به آب احساس چسبندگی داده و شنا را برای برخی شناگران ناراحت می سازند. با این حال، خبر خوب برای بچه ها این است که استفاده از استخر کف آلوده برای بچه ها ایمن است. علیرغم این موضوع ما توصیه می کنیم که تا جایی که ممکن است سریعا خود را از شر کف استخر آسوده نمایید.


ولی، چطور می شود کف تولیدی را در اولین جا گرفت؟
این متن به عوامل کف زای استخر شنا اشاره کرده و به صاحبان استخر شیوه جلوگیری از تولید کف را آموزش می دهد.
چرا استخر شنای من کف دارد؟
در پاسخ به این سوال باید گفت که کف استخرهای شنا به دلایل متعددی ایجاد می گردد. پس باید دانست که بدون چرخیدن در میان فهرست عوامل ایجاد کف، نمی توان به درستی و دقت کامل عامل ایجاد کف را معرفی نمود.

alg1
سوال اول: آیا به تازگی ماده شیمیایی به استخر افزوده اید؟
اگر پاسخ مثبت است، کدام ماده شیمیایی مورد استفاده شما بوده است؟ گاهی، اضافه کردن جلبک کش باعث ایجاد کف می شود. لذا، وقتی مشتری ها در جستجوی جلبک کش هستند، ما آن ها را به یک خرید خوب توصیه می کنیم.
شما باید محتویات بطری جلبک کش را حسابی چک کنید. جلبک کش باید فاقد مس یا دیگر فلزات غیر لازم باشد. جلبک کش های ارزان یا دارای فلزات سبب کف کردن استخر شده و به جاست که از استفاده آن ها اجتناب گردد.
علاوه بر تماشای نوع جلبک کش استخر، به مقدار استفاده توجه نمایید. اگر از جلبک کش استفاده زیاد نمایید، موجب ایجاد کف خواهید شد. ما همیشه توصیه می کنیم که دز توصیه شده روی بطری مورد عمل قرار گیرد.
در انتها، به این نکته دقیقا توجه کنید که جلبک کش ها معمولا بصورت کیت هایی که در بازگشایی های بهاره مورد استفاده قرار می گیرند فروخته می شوند. اگر آن ها به استخر خوب بهره برداری شده افزوده گردند، موجبات کف کردن استخر را فراهم می آورند. این امر به خاطر این اتفاق می افتد که جلبکی برای تخریب در استخر نیست. جلبک کش های بهاره برای عملکرد از کنشگرهای فعال سطحی استفاده می کنند و این ملکول ها با به هم زنی سبب ایجاد کف می شوند.
** اگر کف استخر به سبب نوع جلبک کش مورد استفاده شما ایجاد شده باشد، خودش باید از بین برود. جهت سرعت بخشیدن به فرایند، می توانید کف سطح استخر را جاروب نمایید.
سوال دو- آیا استخر شما اخیرا متعادل شده است؟
یک استخر نامتعادل متهم به نگهداری زیاد است و در این میان ایجاد کف یک مورد استثنا نخواهد بود. اولین گام در ایجاد یک استخر شفاف این است که تعادل آن را حفظ نمایید. ما به شما توصیه می کنیم که استخرتان را تست کرده و از میزان سختی کلسیم آن مطلع گردید.
آیا آب شما "آب نرم" است؟ "آب نرم" را باید آبی با سختی کم کلسیم به حساب آورد. "آب نرم" استعداد فراوانی برای کف کردن دارد.
** اگر با تست آب استخر متوجه اینکه آب سختی کلسیم کم دارد می شوید، بهتان توصیه می کنیم به آن کلرید کلسیم اضافه نمایید. با افزودن کلرید کلسیم، سختی کلسیم را افزایش داده و مانع کف کردن آن خواهید شد.
سوال 3- آیا شناگران اخیرا از استخر استفاده کرده اند؟
آیا از قاعده آبکشی شناگران قبل از استفاده از استخر آگاهی دارید؟ چند تا از ما واقعا این قاعده را به خاطر داریم؟ پاسخ قطعا "کمی" و نه "خیلی" خواهد بود. اینکه ما توصیه می کنیم شناگران حتما قبل از پریدن به استخر آبکشی کنند(دوش بگیرند) به خاطر این است که همه آرایش، روغن ها، شامپوها، دترجنت ها از وجود ایشان زدوده گردد.
این آلاینده ها با مواد شیمیایی آب استخر ترکیب شده و ایجاد کف می نمایند. من می دانم که رعایت این قاعده، به ویژه برای بچه های کوچک، تا حدی مشکل است. با این حال بدانید که دوش گرفتن و آبکشی قبل از پرش در استخر مانع از ایجاد کف خواهد شد.
اگر تجربه کف یا وجود حباب ها را دارید و هیچ کدام از عوامل بالا را عامل ایجاد کف ندیده اید با ما تماس بگیرید( قبل از تماس قوانین مشاوره تلفنی مندرج در صفحه اول را ملاحظه نمایید) ما دوست داریم به شما کمک کنیم تا از دلایل ایجاد کف در استخر آگاه گردید.

alg2
چنانچه مایل هستید فعالیت خود را در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.

#کف_استخر

صفحه نخست

مهم: اگر اطلاعات خود را بیش از مطالعه و خواندن، از طریق شنیدن به دست می آورید بهتان توصیه می کنیم که "چرا مشاوره تلفنی!؟" را بخوانید.

نکته اول: چنانچه متن بالا نیاز شما را بر آورده نکرده است، کلیدواژه خود را در قسمت جستجو( بالای صفحه) وارد کرده و مقالات مرتبط با خواسته خود را ملاحظه نمایید. شاید یکی از آن ها بر طرف کننده نیاز شما باشد
نکته دوم: در صورت تمایل به اخذ مشاوره تلفنی از قوانین مشاوره، مندرج در بالای صفحه یا صفحه نخست، کسب اطلاع نمایید.
نکته سوم: چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای معقول در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.

چنانچه به یکی از دو مقوله "بهداشت" و "محیط زیست" علاقمند هستید، یا کلا نسبت به هیچیک از این دو مقوله نگاه خوبی ندارید، به شما اکیدا توصیه می شود اینجا را کلیک کنید.