walden-pond

comtobeلگن پلاستیکی چیست؟ آن، یک جعبه کرم است و ما می گوییم که چرا هر شهروند به یکی از آن ها نیاز دارد!(کد 0074)
تصویر 1- یک طرح جعبه کرم برند. کف باید با بستر پر شود( لیف نارگیل، کمپوست، روزنامه ریز ریز شده اختیارات عمومی هستند) سوراخ های تهویه مهم هستند و غذا باید همیشه چند اینچی زیر سطح قرار گیرد.

rub1
تصویر 2- طرح های کمپوست پیچیده تر. کرم ها به سکونت نزدیک سطح تمایل بیشتر دارند و این امر برداشت کمپوست را راحت تر می سازد. در سیستم برجی، حوضچه ها قفسه بندی می شوند؛ وقتی کرم ها به بالا مهاجرت می کنند، پایین ترین حوضچه برداشت می شود. در سیستم جریانی، یک سیستم خیلی عمیق مورد استفاده قرار می گیرد. ورمی کمپوست تحتانی توسط یک تیغه بطور دوره ای به هم زده می شود و سبب می گردد که به میان یک آشغالگیر حمایتی بیفتد.
آپارتمان یک خوابه من، خانه هزاران دسته از کرم های وول خورنده ای است که رشد و نمو می کنند. آن ها آزادانه یک کلنی در حوضچه تشکیل داده اند. کرم ها میهمان های بی تقاضا نیستند. یک مقدار خاک برای بستر، یک ظرف برای زندگی و مقداری خرده غذا همه آن چیزی است که کرم ها را خوشحال می کند. زائدات آشپزی تولیدی، دانه های قهوه، پوست هندوانه، کاغذ کثیف و هر چیز دیگری که شما می گویید، را در اختیار کرم ها بگذارید و کمپوست غنی از مواد مغذی تحویل بگیرید.
چند ماه قبل، من متوجه کمپوست سازی با کرم، ورمی کمپوست، شدم که می توانست در داخل خانه هم انجام شود؛ راهی که با آن ساکنان شهرها می توانند تاثیر مثبتی روی محیط زیستشان بگذارند.
تعدادی از جعبه های کرم تجاری در دسترس هستند، اما بعد از مقداری بررسی و تعمق در اینترنت، من یک مسیر ارزان و عمومی اختیار کردم: من یک حوضچه پلاستیکی 14 گالنی را از مغازه ابزار فروشی محلی خریداری کردم، آن را با لیف نارگیل نمناک پر کردم، در جوانب و در، سوراخ های هوا ایجاد نمودم و بصورت "آن لاین" حدود 2000 کرم وول خورنده قرمز ایزنیا فوئتیدا سفارش دادم.
بله! خواننده ارجمند! کرم های مورد تقاضا از طریق پست با اطمینان تحویل شما داده می شوند.
چرخه زندگی کرم
کرم ها از نور گریزانند و وقتی که به خانه جدید منتقل می شوند، به سرعت دفنش می کنند.( یعنی در آن سوراخ ایجاد می کنند) بر خلاف خیلی از کرم خاکی ها، وول خورنده های قرمز نزدیک سطح خاک می مانند تا از آشغال های در حال فساد تغذیه کنند و همچنین آن ها از زندگی در یک حوضچه کم عمق کاملا خوشحال خواهند بود.
بعد از مدتی، یک اکوسیستم کوچک شروع به تشکیل در حوضچه می کند. میکروارگانیزم هایی که مواد آلی را تجزیه می کنند شروع به نگهداشته شدن می نمایند. هر چیزی شروع می کند که سریعتر تجزیه شود. کرم ها اغلب لیفتینگ های سنگین را انجام می دهند و توده های غذا را به مجرد تجزیه شدن می خورند. غذای رایگان تامین می شود و بزودی، دم فنری ها، مایت ها و خار غلتان ها( همه بی ضررند) در غذای حوضچه سهیم می گردند. یک روز، من با خوشحالی و شور و شعف زیاد، پیله های کرم زرد کوچک را کشف کردم( تخم ها) بزودی، بچه کرم های کوچولویی دیده شدند که در میان پوست موزهای فاسد شده در حال جست و خیز و مسخره بازی بودند.

rub2
تصویر 3- چپ بالا: یک حوضچه کرم! بالای راست: تعدادی از کرم های من! چپ پایین: تخم های کرم! ته راست: کمپوست کرمی نهایی!
و همچنان که کرم ها، بیشتر و بیشتر، کرم های کوچولو را تولید می کردند، من امپراطوری برند خود را توسعه می دادم. احتمالا همانند اغلب مردم، من هرگز، خیلی در باره اینکه غذاهایی که دور می اندازم از کجاها سر در می آورند یا تاثیری که دوراندازهای من در داخل سطل زباله ایجاد می کردند، فکر نمی کردم. هرچند، غذا بزرگترین جزء منفرد زائدات مسکونی و خانگی را تشکیل می دهد و سازمان حفاظت از محیط زیست تخمین می زند که بیش از 36 میلیون تن غذا وارد جریان زائدات شهری امریکا در هر سال می شود که از میان آن تنها کمتر از 4 درصد تبدیل به کمپوست می گردد.
به مجرد دفن در لندفیل، تجزیه بی هوازی سریع غذا تولید مقادیر فراوانی گاز متان می کند. گاز متان یک گاز گلخانه ای قدرتمند است که در یک دوره زمانی 20 ساله تا 105 برابر دی اکسید کربن قدرت دارد. لندفیل ها سهم زیادی در گرمایش جهانی دارند و در این راه باید از غذایی که ما در دلشان می ریزیم ممنون باشند. این مقدار غذا تقریبا معرف مقدار نگران کننده مواد آلی ارزشمندی است که می توانستند کمپوست شوند و به زمین برگردند، کیفیت خاک را بهبود دهند و دست کم تا اندازه ای نیازمندی ما به کودهای شیمیایی را واژگون سازند. امروزه شهرهای بیشتری شروع به کمپوست سازی از زائدات غذایی کرده اند، اما ساکنین بدبیاری هم هستند که آگاهی های کمتری از آنچه شهرها انجام می دهند دارند. اگر شما حیاط دارید، کمپوست سازی سنتی یک اختیار شما خواهد بود، اما اگر نه؟ وارد کرم سازی شهری شوید!
چرا خاک خیلی خوب است؟
ورمی کمپوست بدون بو محصولی است( ترکیبی از فضولات کرم و مواد هیومیک) که به عنوان افزودنی خاک فوق العاده ارزشمند است. این ماده غنی از میکروارگانیزم ها هست و فرآیند انجام شده توسط کرم ها مواد مغذی در دسترس گیاهان را ازدیاد می بخشد. مطالعات گوناگون نشان داده اند که ورمی کمپوست رویش گیاهان، رشد نهال ها، گل دادن را افزایش می دهد، رشد غلات و تولید محصول را زیاد می کند، فعالیت میکروبی خاک را زیاد می کند، به ویژه آن هایی که قارچ های ریشه مفید هستند، آفات و امراض گیاهی را کاهش می دهد، ساختمان خاک و قابلیت نگهداری رطوبت را زیاد می کند.

rub3
تصویر 4- مزرعه حوضچه کرمی برند من
اثرات مفید ورمی کمپوست به میزان زیادی توسط سکونتگاه های دارای جمعیت های فراوان میکروارگانیزم ها تحت تاثیر قرار می گیرد. بنابراین، کرم ها ممکن است در اصلاح زیستی خاک های آلوده شده توسط فلزات سنگین مورد استفاده قرار گیرند و ورمی کمپوست ممکن است به عنوان فیلتر فلزات سنگین فاضلاب مورد استفاده قرار گیرد.
در دو دهه گذشته، ورمی کمپوست در میان عموم مردم رشد خوبی داشته است و این امر فقط مختص کمپوست سازی خانگی کوچک مقیاس نیست. چندین شرکت سیستم های کمپوست سازی بزرگ مقیاس را برای استفاده های سازمانی تولید کرده اند. به عنوان مثال، از سال 2001، کالج سانتا مونیکا یک سیستم کرمی جریانی با حدود 600 هزار کرم را راهبری کرده است.
یک جادوی ویژه در داشتن یک اکوسیستم زنده کاری در اتاق خواب شما در قلب شهر وجود دارد و اینکه شما به جای انداختن زباله ها در سطل آشغال، از زندگی حمایت کنید احساس خوبی بهتان می دهد. بعضی وقت ها، اگر خوب گوش کنید می توانید صدای کار کردن کرم ها را بشنوید. یک ترق تروق آرام، شبیه برنج ترد، که واقعا آرامش بخش است.
مورد انتظار نبود، اما کرم های من درهای دیگری را هم به سوی من گشودند. به مجرد اینکه من شروع به تولید کود کردم، من به جایی برای ریختن آن اندیشیدم. من شروع به ترسیم نقشه در یک باغ محلی کردم. با توجه به چرخه های مواد و مواد مغذی، من بسیار علاقمند به مقوله "حلقه بسته" شدم.
من تصمیم گرفتم با حوضچه های پلاستیکی داد و ستد کنم. هنوز من کار را خودم انجام می دهم و علائق مربوط به وسایل را توسعه می دهم. من کار نهایی را بر درست کردن حوضچه کرمی خانگی جریانی با ظرفیت 120 گالن استوار کرده ام و بزودی بعضی از کرم های خوشبخت از خانه محقر پلاستیکی خود به آشیانه چوبی جدید با شکوه شهری منتقل خواهند شد.

rub4
تصویر 5- حوضچه کرمی جریانی خانگی من؛ بزودی کلنی دار خواهد شد
البته، اغلب مردمی که در باره برند ویژه من در زمینه احشام شهری می شنوند، با حیرت، واکنش نشان می دهند. ولی، ضایعات جزء جدایی ناپذیر از زندگی شهری هستند. ما عموما تا زمانی که کسی را در دست داریم که زباله ها را به خارج از دیدرس ما منتقل نماید، ذهنمان را درگیر زباله نمی کنیم. از وقتی که من آغاز به کار با جعبه کرمیم کرده ام، زیاد در باره رفتارهای مرتبط با زباله فکر می کنم.
همچنین، از وقتی که کرم ها را به سراغ زباله هایم فرستاده ام، هر روز زباله کمی برای بیرون گذاشتن دارم. در حالی که کاهش از مبدا، به عنوان روش ترجیحی مرتبط با زائدات غذایی ( و بطور عمومی زائدات)، تا اندازه ای اجتناب ناپذیر است، ما می توانیم زباله را به عنوان منبعی ارزشمند در نظر بگیریم یا در لندفیل دفن کنیم. کمپوست سازی کرمی یک چیز فوق العاده است، به خاطر اینکه هر کسی می تواند آن را، در هر جایی که زندگی می کند، انجام دهد. شاید این کار داروی ورود به تحول محیط زیست باشد. یک حوضچه همه آن چیزی است که نیاز دارید.
توجه: هر نوع کمپوست ساز خانگی مشاهده شده در این مقاله بنابر درخواست و سفارش مشتری قابل تولید توسط ما می باشد.

مهم: اگر اطلاعات خود را بیش از مطالعه و خواندن، از طریق شنیدن به دست می آورید بهتان توصیه می کنیم که "چرا مشاوره تلفنی!؟" را بخوانید.

نکته اول: چنانچه متن بالا نیاز شما را بر آورده نکرده است، کلیدواژه خود را در قسمت جستجو( بالای صفحه) وارد کرده و مقالات مرتبط با خواسته خود را ملاحظه نمایید. شاید یکی از آن ها بر طرف کننده نیاز شما باشد
نکته دوم: در صورت تمایل به اخذ مشاوره تلفنی از قوانین مشاوره، مندرج در بالای صفحه یا صفحه نخست، کسب اطلاع نمایید.
نکته سوم: چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای معقول در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.

چنانچه به یکی از دو مقوله "بهداشت" و "محیط زیست" علاقمند هستید، یا کلا نسبت به هیچیک از این دو مقوله نگاه خوبی ندارید، به شما اکیدا توصیه می شود اینجا را کلیک کنید.

کمپوست ساز ارزان قیمت مدل پاسیویی