walden-pond

comtobeخانواده من یک ظرف یک پینتی در سال زباله تولید می کند و این همان کاری است که شما هم قادر به انجامش هستید. در اینجا 100 نکته وجود دارد که به شما کمک می کند زباله تولیدی در خانه را شدیدا کم نماید.
قبل از آغاز:


خودتان را با بطری آب قابل استفاده مجدد، یک جفت کیف دستی خوار و بار، تعدادی کیسه پارچه ای، ظروف قابل استفاده مجدد و بطری ها تجهیز نمایید.
در سراسر فرایند با پنج چیز که با R شروع می شوند توجه نمایید: بیرون انداختن آنچه نیاز ندارید، کاهش آنچه که نیاز دارید، استفاده مجدد آنچه که مصرف می کنید، بازیافت آنچه که نمی توانید دور بیندازید، کاهش یا استفاده مجدد، و کمپوست باقیمانده
آشپزخانه

zerzer1
1-آلترناتیوهای دفع شدنی ها را در نظر بگیرید(حوله های کاغذی، آسترهای زباله، کاغذ مومی، ورق های آلومینیمی، بشقاب های قابل دفع، فنجان ها و ...): حوله های کاغذی را با کهنه های قابل استفاده مجدد، کیسه های ساندویچ را با حوله های آشپزخانه یا ظروف ضد زنگ عوض کرده و آسترهای(کیسه ها) زباله را کلا کم کنید.( با این حال زباله تر قابل کمپوست شدن است)
2- عمده یا از پیشخوان بخرید. کیسه های قابل استفاده مجدد را (برای کالاهای خشک)، ظروف را(برای آیتم های تر همچون گوشت، خوراک آماده، ماهی، پنیر، روغن، کره بادام زمینی) و بطری ها را(برای مایعاتی همچون روغن، سس سویا، شامپو، حالت دهنده) همراه بیاورید.
3- اگر نمی توانید عمده پیدا کنید، یک تامین کننده پیدا کنید( ظرفتان را به بستنی فروشی ببرید، روبالشی را به نانوایی برای خرید نان ببرید، بطریتان را برای خرید نوشیدنی ببرید) .... یا آن را درست کنید( سس سالاد، سس داغ، مربا، هوموس، کلوچه، گوجه فرنگی قوطی)
4- از فروشگاههای مزرعه خرید کنید: کارتن های تخم مرغ و سبدهای میوه را برای استفاده مجدد برگردانید. احتمالا سبزی های شما بدون پلاستیک خواهند بود و این واقعیت ممکن است در مورد برچسب ها هم موجود باشد.
5- یاد بگیرید که به شیر آبتان عشق بورزید.
6- صابون مایع شستشوی دست و ظرف را بصورت عمده بخرید. جوش شیرین تمیز کننده را در یک به هم زن پارمزان ضد زنگ دارای برس تمیز کننده قابل کمپوست شدن بخرید. دترجنت ظرفشویی را عمده بخرید.
7- سطل زباله تان را می توانید با نگهدارنده بزرگ کمپوست تعویض نمایید. از نگهدارنده کمپوست کوچکتان به عنوان سطل زباله استفاده کنید( در فروشگاهها، اندازه این ها به نظر معکوس می رسد)
8- قبل از اینکه پسمانده ها شرایط خیلی بدی پیدا کنند، شرایط آن ها را تغییر دهید. دستورالعمل تهیه جعبه/بسته بندی را یاد گرفته و فقط از نسخه هایی که شما را به زباله صفر رهنمون می سازند پیروی نمایید.
9- روی فشار آشپز سرمایه گذاری نمایید( زمان آشپزی را نصف کنید)
10- همچنین شما می توانید ..... از کاغذی که یکطرف آن چاپ شده است برای خرید خوار و بار و فهرست خرید استفاده مجدد نمایید. از آب تمیز کردن کاهو برای آبیاری گیاهان استفاده کنید. بعد از پخت های زمستانه، درب مایکروویو را باز کنید( مایکروویو را سرد کرده و خانه را گرم نمایید)
حمام

zerzer2
1- از کاغذ توالت 100 درصد بازیافتی و رنگ بری نشده که بطور جداگانه داخل کاغذ پیچیده شده است استفاده کنید( آن را از رستوران محلی یا مغازه های تامین کننده مایحتاج هتل ها خریداری کرده و صرفه جویی بزرگی صورت دهید) یا اگر دارای نور خورشید و طبیعی هستید، شوینده الکتریکی در نشیمنگاه توالت کارگذاری نمایید.
2- به عنوان دئودورانت از یک سنگ آلوم یا جوش شیرین خالص استفاده کنید.
3- برای اصلاح، از یک ریش تراش ایمن و صابون اصلاح استفاده مجدد نمایید( هر صابونی کار می کند، اما من صابون آلپ را ترجیح می دهم)
4- بطری هایتان را با شامپوها و حالت دهنده های عمده مجددا پر کنید. حتی بهتر است که بی خیال حالت دهنده شده و از همان صابون جامدی که برای صورت و بدن استفاده می کنید برای شستشوی مو استفاده کنید. اگر موی کوتاه دارید، از اختیار "بدون شامپو" استفاده کنید: مویتان را آبکشی کنید، با جوش شیرین ماساژ دهید، سپس با سرکه به منظور درخشندگی آبکشی کنید. به جای اسپری مو، به آبلیموی واقع در بطری اسپری سوییچ کنید. در فواصل طولانیتر بین شستشوها، شامپو خشک را جایگزین نشاسته ذرت سازید(بطور عمده)
5- برای صابون صورت/بدن از پکیج بدون صابون جامد استفاده کنید. جهت لایه برداری، از جوش شیرین عمده استفاده کنید. برای ماسک، از رس عمده استفاده کنید( فرانسوی، کائولین، بنتونیت و ...) و آن را با آب، سرکه آب سیب مخلوط نمایید.
6- توسط یک ادویه پاش، از خمیر دندان به جوش شیرین سوییچ نمایید. از مسواک چوبی قابل کمپوست شدن استفاده نمایید.
7- وسایل آرایشی خود را کاهش دهید و از جایگزین های خانگی همانند پودر کاکائو به عنوان برنزه کننده و نعنای خانگی که روی لب ها، چشم، مو و ناخن کار می کند به جای محصولات دفع شدنی زنانه استفاده کنید.روی فنجان قاعدگی و آستر قابل استفاده مجدد سرمایه گذاری کنید.(شخصا استفاده از فنجان قاعدگی را ترجیح می دهم)
8- تمام چیزی که شما برای ناخن احتیاج دارید، قیچی ناخن، سوهان فولاد ضد زنگ و نعنای خانگی است که برای رطوبت و درخشندگی مورد استفاده قرار می گیرد.
9- Q TIP ها را فراموش کنید. آن ها در هیچ حالتی برای شما خوب نیستند.
10- شما همچنین می توانید .... برش های مو و ناخن خود را کمپوست کنید. یک آجر در مخزن توالت خود قرار دهید. در حالی که دوشتان در حال گرم شدن است، آب را در یک سطل جمع آوری نموده و گیاهانتان را با آن آبیاری نمایید. از تمیز کاری ضایعات صفر استفاده کنید: سرکه برای کپک، جوش شیرین برای مالش و شستشوی توام، مخلوطی از جوش شیرین و سرکه برای تمیز کننده زهکش ...
گنجه
1- به رخت و لباس، کفش و کیف های حداقلی بچسبید.
2- فقط دوبار در سال خرید کنید و از خریدهای وسواسی پرهیز نمایید.
3- فقط البسه دست دوم را خریداری نمایید.
4- اگر باید چیز جدید بخرید، از برندی که گارانتی بی قید و شرط دارند خرید کنید( برخی از جوراب ها و چترها دارای چنین ضمانت نامه هایی هستند)
5- در فیت شدن، سنگدل باشید. اگر چیزی کاملا فیت شماست، احتمال اینکه آن را بپوشید زیاد خواهد بود.
6- برای خرید از کیف های قابل استفاده مجدد استفاده کنید.
7- قطعات و تکه های استفاده نشده را اهدا کنید.
8- برخی از لباس های استفاده شده را به عنوان کهنه نگهداری کنید و روی بقیه برچسب "کهنه" بزنید تا تمایل شما به بازیافت را نشان دهد.
9- کمی از ترفندهای دوزندگی را بیاموزید( همانند رفوکاری یا کوتاه کردن شلوار)
10 – شما همچنین می توانید ..... آن ها را نزد خیاط ببرید تا بهتر کوتاهشان کرده و کاری کند که حتما آن ها را بپوشید. در کیفتان یک دستمال داشته باشید.
رختشویی و تمیز کاری

zerzer3
1- به گزینه های تمیز کاری طبیعی خوش آمدید: برای کف و سینک از صابون کاستیل استفاده کنید. از مخلوط سرکه سیب برای تمام اهداف تمیز کنندگی استفاده نمایید. جوش شیرین را برای کارهای مالشی و شستشو(بطور توامان) به کار بگیرید. سرکه را بر ضد کپک به کار بگیرید.
2- به گزینه های وسایل تمیز کاری خانه خوش آمدید: یک تمیز کننده فلزی برای ضد زنگ ها، یک برس چوبی برای شستشو و مالش سبک، یک مسواک قدیمی برای جاهای به سختی قابل دسترس و کهنه ها برای هر چیز دیگر( پیشخوان ها، کف، یخچال، آینه و ...)
3- کف را با جاروی ابریشمی یا ساخته شده از موی خوک جارو کنید. آن را با کهنه نمناک چسبیده به زمین شوی و چند قطره صابون کاستیل شستشو دهید.
4- از آیتم های البسه استعمال شده کهنه بسازید و آن را برای آت آشغال های غیر قابل شستشو به کار برید.(واکس، دارای چربی از خود، چسب،درزگیر)
5- دترجنت های ماشین ظرفشویی را بطور عمده بخرید و از سرکه سیب به عنوان کمک شستشو استفاده کنید.
6- به گیاهان خانگی اجازه دهید سموم را گرفته و هوا را تمیز نمایند. به جای اینکه یک ضد عفونی کننده هوا را در پریز فرو کنید، پنجره را باز نمایید.
7- با یک بار شستشو در هفته، از هزینه های خشک کن و صرف زمان بکاهید. از دترجنت های لباسشویی که بطور عمده به فروش می رسند استفاده نمایید. تا جایی که ممکن است، از بارگذاری کامل و چرخه آب سرد استفاده کنید. ساون د مارسیل، دترجنت ماشین ظرفشویی، درزگیر و لیمو و سرکه روی لکه ها خوب کار می کنند.
8- در جای ممکن، از طناب برای خشک کردن کمک بگیرید.
9- چیزها را کمتر اطو کنید و از یک نشاسته خانگی در بطری اسپری ضد زنگ استفاده نمایید.
10 – شما همچنین می توانید..... از توپ های پشمی خشک کننده استفاده کنید. یک خشکشویی مناسب (یکی که تمیز کننده های غیر سمی و کیسه لباس قابل استفاده مجدد توصیه می کند)، پارچه خشک کن کمپوست و توپ پشمی گردگیری پیدا کنید.
غذا خوری و استراحت

zerzer4
1- موقع خرید برای شرکت( شامل همراهی کردن)، ظروف اضافی را به مغازه خوار و بار فروشی ببرید.
2- برای مهمانی های بزرگتر از غذاهای انگشتی استفاده کنید و در عوض آب گاز دار، آب شیر را با قطعات لیمو سرو نمایید.
3- همیشه از ظروف شیشه ای، سرامیکی و دستمال سفره های پارچه ای استفاده نمایید.
4- از استفاده از دیس ها/ ظروف سرو خودداری نمایید: وقتی مستقیما داخل بشقاب های غذاخوری سرو می شود، کار ساده تر شده و ضمن صرفه جویی در مصرف آب اضافی برای شستشو، کمک به حفاظت بشقاب ها می گردد.
5- راههای ابداعی را برای تزیین میزتان پیدا کنید: کم مصرف کردن دستمال سفره با ترفندهای تا کردن، برگ ها و شاخه های دور ریخته حیاط و یا میوه های فصلی

zerzer5

6- از قوطی حلبی های خالی نذری( و پایه افروزه ها) استفاده مجدد نمایید و با استفاده از موم و پایه بدون سرب برای شرکت، شمع های نذری جدید درست کنید.
7- موسیقی و ویدئو را "آن لاین" به جریان اندازید.
8- یک ظرف مصرف شدنی خانگی یا آیتم مطلوب توده ای را در فروشیکی( پارچه بسته بندی سنتی ژاپنی) بپیچید و آن را به عنوان هدیه میزبانی مد نظر قرار دهید. هدیه را به عنوان تجربه ای از کادوی روز تولد اهدا نمایید.
9- دوستانتان را از کوشش های زباله صفرتان آگاه نمایید.( پس آن ها زباله به خانه تان نخواهند آورد)
10- شما همچنین می توانید..... ظرفتان را برای جمع آوری باقیمانده های پس از صرف غذا بیاورید، از باتری های قابل شارژ مجدد برای ریموت کنترل ها استفاده نمایید، زندگی بدون تلویزیون را برای مدتی تجربه نمایید......
اداره

zerzer6
1- استفاده مجدد کنید و کمک به توقف جنون "مداد مجانی/ قلم مجانی" نمایید.
2- از قلم های پر شدنی، قلم جوهرهای پیستونی، مدادهای مکانیکی، مارکرهای تخته سفید پر شدنی استفاده کنید و اضافی مواد اداری(قلم و مداد) را به برنامه های هنری مدارس عمومی اهدا نمایید.
3- جنگ پست های بی معنی شخصیتان را آغاز نمایید. دفتر تلفنتان را کنار بگذارید. برای اطلاعیه ها و صورت حساب های الکترونیکی ثبت نام نمایید.
4- از کاغذهای یکطرف پرینت گرفته شده برای پرینت مجدد استفاده کنید یا دفترچه یادداشت هایی درست کنید که با یک گیره فلزی نگهداری می شوند. از پاکت های جواب پست آت آشغال استفاده مجدد کنید و اگر کاغذ جدید می خرید، بازیافت شده و بسته بندی شده در کاغذ را انتخاب کنید.
5- بی خیال سطل زباله شوید. تلاش کنید که بطور انحصاری از حوضچه های کمپوست و بازیافت استفاده نمایید.
6- هنگام حمل و ترابری، از مواد بسته بندی کاغذی قابل بازیافت، استفاده، استفاده مجدد کرده و آن ها را تقاضا نمایید( شامل کاغذهای نواری) هزینه پست و آدرس را مستقیما روی پاکت پرینت کنید. از پست های سطحی و جاده ای استفاده کنید. به جای استیکر از تمبر آدرس قابل برگشت استفاده نمایید.
7- به جای سوزن منگنه، از گیره های کاغذی که بصورت عمده قابل ابتیاع هستند استفاده نمایید. همچنین، شما می توانید از منگنه بدون سوزن منگنه استفاده نمایید.
8- مجلات و کتاب های خود را در کتابخانه تان بگذارید. کتاب هایتان را بفروشید یا به کتابخانه تان اهدا کنید تا دیگران هم از آن ها لذت ببرند.
9- در عوض فلش یا درایو خارجی، اطلاعات خود را روی اینترنت ذخیره سازی کنید.
10- شما همچنین می توانید ..... از یک پاور قلمی روی تجهیزات خود استفاده نمایید. کاتریج پرینترتان را مجددا پر کنید. کاغذ پرینت گرفته شده از دو طرف را ایجاد نمایید. مواد بسته بندی دریافتی را به اداره حمل و نقل محلی ببرید تا مورد استفاده مجدد قرار گیرند.....
طبابت
1- فقط حداقل ها را تامین کنید.اینطور شما می توانید پی به آنچه دارید ببرید.
2- از داروخانه تان در باره ظرف تجویزی قابل استفاده مجددتان سوال کنید. در کالیفرنیا، غیر قانونی است که داروخانه ها آن ها را مجددا پر کنند، اما ممکن است ایالت شما چنین اجازه ای را بهتان بدهد.
3- به جای قرص هایی که اختصاصا دارای لفاف آلومینیم/ پلاستیک می باشند، قرص ها( برای مثال مسکن های درد) را در ظروف شیشه ای یا در صورت فقدان در پلاستیک ها( معمولا قابل بازیافت های شماره 2) تحویل بگیرید.
4- دارو را در ظروف خیلی بزرگ خریداری نکنید. آن ها قبل از اینکه تمام شوند به زمان انقضا می رسند.
5- به جای پلاستیک، لوله های فلزی را انتخاب کنید.
6- روی "نتی پات" سرمایه گذاری کنید: شما با نمک دریا و آب می توانید سینوس هایتان را به میزان زیادی پاکسازی نمایید.
7- تعدادی از آلترناتیوهای طبیعی را مورد توجه قرار دهید: چای کلاله ذرت برای تسکین پروستات، چای برگ سنا برای تسکین یبوست یا حمام جو دوسر برای آرام سازی پوست
8- بریدگی ها و خراشیدگی ها را با آب و صابون تمیز کنید. باندهای کمکی پلاستیکی را نادیده گرفته و اجازه دهید هوا، خشک کننده باشد.
9- از محصولات آنتی باکتریال بصورت روزمره استفاده نکنید. آن ها باکتری های بد را قویتر می سازند.
10- شما همچنین می توانید..... نیازهای واقعیتان به ویتامین ها را دوباره مد نظر قرار دهید( بر خلاف رژیم غذایی تندرستی تغییر یافته) و از کرم های ضد آفتاب ملایم استفاده نمایید( شما نه سرطان پوست می خواهید و نه کمبود ویتامین دی را)
باغبانی

zerzer7
1- از گیاهان بومی و مقاوم در برابر خشکی استفاده کنید. باغچه تان را با علف های بومی کوتاه جایگزین سازید.
2- اتاقی را برای کمپوست درست کنید. اگر در آپارتمان زندگی می کنید، یک کمپوست ساز کرمی یا الکتریکی را مورد استفاده قرار دهید. یک کمپوست ساز جداگانه برای حیوانات خانگی(مدفوع سگ) منظور نمایید.
3- گاهگاهی از ادرار در پایه درختان لیمو استفاده کنید. آن ها بهتر رشد خواهند کرد.
4- ظروف پلاستیکی را به محل فروش گل و گیاه برگشت دهید.
5- محل فروش بذرهای عمده را پیدا کنید.
6- گیاهان و ایتم های چشم انداز که آن ها را به مدت بیشتر نمی خواهید، اهدا نمایید. آن ها را به بخش رایگان "کریجس لیست" یا "چرخه رایگان" پست کنید.
7- یک مرکز باغبانی عمده پیدا کنید. کیسه های ماسه قابل استفاده مجدد را با خاک، سنگ، کمپوست و ... مجددا پر کنید.
8- روی کنترل کننده آبیاری با سنسور آب باران سرمایه گذاری نمایید.
9- آبگیرهای آب باران و آب خاکستری را کارگذاری نمایید( برای دومی به مقررات شهرتان توجه داشته باشید)
10- شما همچنین می توانید.... وسیله انتخابی ساخته شده از چوب و فلز دارای کیفیت بالا را با حداقل مقدار استفاده نمایید( که می توانند راحت تر تعمیر شوند)
چنانچه مایل هستید فعالیت خود را در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.