walden-pond

comtobeنکات کرونا: چطور از ماسک صورت استفاده کنیم و کی آن را تعویض نماییم؟
آیا ماسک صورت را بدرستی بر چهره می زنید؟ می دانید ماسک های یکبار مصرف و قابل استفاده مجدد تا کدامین زمان قابلیت استفاده دارند؟

COTYPE1
شما مجبورید ماسک بر چهره داشته باشید تا به ممانعت از گسترش کرونا ویروس جدید کمک نمایید. نمی دانید چطور گزینش کنید؟ ماسکتان تنگ است یا در آن احساس خفگی می کنید؟ در حالی که ماسک ها از وسایل روزمره بخش هایی از آسیا هستند، برای کسانی که عادت به استفاده از ماسک ندارند، زدن ماسک می تواند عصبی کننده و حتی دلهره آور باشد.
اینجا ما نکاتی را برای ناواردها آورده ایم:
کدام ماسک؟
متخصصین می گویند: اگر شما از کارکنان خط مقدم مبارزه با کرونا نیستید، احتیاج به استفاده از ماسک های تنفسی کاملا ویژه از قبیل N95 یا FFP2 ندارید. آن ها را برای حرفه ای ها کنار بگذارید. با فهم همه گیری، توصیه ها تغییر کرد و استفاده از دیگر انواع ماسک رایج شد.
در ابتدا، متخصصین سلامت و سازمان بهداشت جهانی گفته بودند که نیازی نیست که عموم مردم در جاهای عمومی ماسک بزنند.
( نکته مربوط به کروناویروس: ماسک های صورت قابل استفاده مجدد را می توان بصورت آن لاین از بسیاری فروشگاه ها خریداری نمود)
اکنون، به عنوان بخشی از جعبه ابزار سلامت عمومی، به همراه شستشوی مکرر دست ها و ایجاد فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک بطور فزاینده ای توصیه شده است. با مجزا نمودن تجهیزات حفاظت فردی پزشکی، منابع معتبر به مردم توصیه خرید یا ساختن پوشش های صورت الیافی را نمودند. سازمان جهانی بهداشت شک و شبهه هایی را در مورد اینکه آن ها حفاظت کاملی برای استفاده کننده فراهم نمی کنند مطرح ساخته است، اما در عین حال متذکر گردیده که آن ها می توانند عبور و انتقال ویروس به دیگران از فرد عفونی بی اطلاع را متوقف سازند.
این موضوع مهمی است، زیرا اقلیت مهمی از مردم دارای کووید19 بطور کلی هیچ نشانه ای ندارند. آن هایی که می خواهند خودشان ماسک خودشان را بسازند کمبودی از نظر آموزش های تخصصی آن لاین نخواهند داشت. وبسایت مراکز ایالات متحده کنترل بیماری ها دستورالعمل هایی برای ساخت ماسک های حاصل از برش تی شرت، که نیاز به دوخت و دوز ندارند، ارائه داده است.

COTYPE2
برخی کشورها استانداردهای تولید را، حتی برای ماسک های خانگی، ارائه داده اند. در فرانسه، منابع معتبر توصیه کرده اند که ماسک ها حداقل از دو لایه پارچه درست شده باشند و مهمتر از آن این است که پارچه ها باید قابل تنفس باشند. آن ها نباید درزهای عمودی داشته باشند تا وقتی روی دهان، بینی و چانه فیت می شوند، از نشت جلوگیری کنند.
ماسک های تولیدی برای فروش کارخانجات نساجی از الگو های "پلاتی پوس" یا "پلیسه دار" پیروی کرده اند؛ آن ها باید بین 70 تا 90 درصد ذرات خروجی استفاده کننده که سه میکرون قطر دارند را فیلتر کنند. موی انسان بطور متوسط 80 میکرون ضخامت دارد. بچه های کوچک به دلیل احتمال خفگی نباید ماسک بزنند. مقرراتی که سن آستانه را تعیین می کند را هر کشوری جداگانه تدوین می کند.
چطور آن را فیت کنیم؟
به مجرد خرید یا ساخت ماسک باید از نکاتی پیروی کنید که سبب استفاده ایمن و راحت ماسک می گردد. اصلی ترین چیزی که در استفاده از ماسک وجود دارد این است که ماسک جایگزین رویه های اجتنابی کلیدی ویروس نیست: صابون و فاصله اجتماعی.
شاید نیازی به گفتن نداشته باشد، اما ماسک باید صورت شما را بپوشاند، نه اینکه همانند شال گردن از اطراف گردن آویزان باشد یا همانند یک دستمال گلدار روی پیشانی بسته شود. این ها خطر آلودگی را زیاد می کنند. همینطور، استفاده مشترک ماسک و دادن آن به دیگران. قبل از ماسک زدن دست های خود را بشویید. سپس، ماسک را با استفاده از نخ هایش نگه داشته و ضمن آواز خوانی آن را روی دهان، بینی و چانه فیت کرده و در جا ببندید.

COTYPE3
در استفاده از ماسک های جراحی دقت کنید که گاهی یک باریکه سخت، که روی ماسک قرار دارد، پل روی بینی شده و می تواند به فیت شدن ماسک کمک نماید.
مهم است که فیت کردن براحتی صورت گیرد. ماسکی که بد فیت شده باشد، لغزنده و ناراحت خواهد بود. در این صورت شما سعی خواهید کرد ماسک را لمس کنید. اگر نیاز دارید که ماسک را در حال بیرون آوردن تنظیم کنید، نیاز دارید که اول دست هایتان را بشویید. ماسک های جراحی یکبار مصرف، وابسته به نوعشان، می توانند قبل از تعویض حداکثر فقط برای چند ساعت مورد استفاده قرار گیرند. آن ها در صورتی خیسی یا آسیب دیدگی باید دور انداخته شوند.
در فرانسه، قوانین ایالتی، حتی ماسک های دور نینداختنی( چند بار مصرف) را فقط مجاز اینکه حدود 4 ساعت مصرف شوند می کنند. این به معنی این است که شما برای استفاده در طول روز نیاز دارید که پک چند تایی آن ها را همراه داشته باشید.
موقع در آوردن ماسک، اول دست ها را بشویید. آن را با گیره نگه دارید. ماسک را بدون لمس بخش های جلویی بالقوه الوده شده در بیاورید. دست ها را بشویید.

COTYPE4
بعد از استفاده
ماسک های جراحی یکبار مصرف باید بعد از استفاده از طریق نزدیکترین سطل زباله دبدار دور ریخته شوند. برای مدل های پارچه ای، دستورالعمل های شستشوی هر کشور متفاوت از دیگری است. CDC امریکا می گوید که باید شستشو بطور مرتب صورت گیرد، بعد از هر بار شسته شدن، با استفاده از یک دترجنت خفیف. بعد کاملا در خشک کن داغ خشک شود.
در فرانسه توصیه شده که حداقل 30 دقیقه در دمای 60 درجه سانتیگراد ماشین ظرفشویی شسته شود. سپس، باید با هوای آزاد یا خشک کن ماشین خشک شده و بعد اتو شود.
قرار دادن ماسک در فریزر یا مایکروویو جهت کشتن ویروس، امری توصیه شده نیست. حتی ماسک های پارچه ای عمری دارند و با هر بار شستشو تنزل کیفیت پیدا می کنند. با مشاهده مختصر پارگی، آن ها را باید جایگزین نمود.

نکته اول: چنانچه متن بالا نیاز شما را بر آورده نکرده است، کلیدواژه خود را در قسمت جستجو( بالای صفحه) وارد کرده و مقالات مرتبط با خواسته خود را ملاحظه نمایید. شاید یکی از آن ها بر طرف کننده نیاز شما باشد
نکته دوم: در صورت تمایل به اخذ مشاوره تلفنی از قوانین مشاوره، مندرج در بالای صفحه یا صفحه نخست، کسب اطلاع نمایید.
نکته سوم: چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای معقول در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.