walden-pond

comtobeشناسایی آفات از روی فضولات
بعضی وقت ها ما نمی دانیم با چگونه آفتی سر و کار داریم، تا اینکه فضله آن ها را پیدا کنیم. فضله ها فقط به ما نمی گویند که با یک نوع آفت سر و کار داریم، بلکه به ما نوع آفت را هم نشان می دهند. دیگر کنجکاو نباشید! ما آفات خانه شما را بر مبنای فضولات آن ها و با استفاده از "اینفوگرافی" به شما می شناسانیم. برای تعیین نوع آفت خانه، جزییات زیر را ببینید.

pestwhere
جونده ها
مدفوع جونده خیلی بزرگتر از آفات دیگر است. جونده ها 25000 فضله در سال می گذارند. اگر شما جونده داشته باشید، این فضله ها را خواهید دید، زیرا جونده ها در حال دویدن فضله ها را می ریزند. پس اصلا غیر معمول نیست که مقدار زیادی فضله را در یک جا مشاهده نمایید.
فضله جونده در هنگام تازه بودن سیاه و نرم است، اما بعد از دو روز سفت تر و روشن تر می گردد. فضله جونده می تواند به بزرگی سه چهارم اینچ و به ضخامت یک چهارم اینچ باشد. درست است که فضله جونده وابسته به گونه اش هست، اما غالبا طویل بوده و شکل دوک مانند دارد.
جونده نروژی
اندازه: طول سه چهارم اینچ
شکل: مستطیلی و گرد شده در انتهاها
در دسته های کوچک پراکنده پیدا می شود.
جونده سقف
اندازه: طول نیم اینچ
شکل: دانه های منحنی
در بسیاری از موقعیت ها بطور پراکنده یافت می شود.
موش
موش ها را باید دستشویی روهای حرفه ای محسوب کرد، زیرا آن ها در سال 27000 فضله از خود بیرون می ریزند. اگر فضله موش پیدا کردید، آن ها را بصورت بذرهای کوچکی خواهید دید که بین یک هشتم و یک چهارم اینچ طول دارند. مدفوع موش در نزدیکی پیدا می شود، زیرا موش ها ماجراجویی را دوست دارند. در جاهایی که غذا یافت می شود، موش ها را زیاد می توان دید. پس آشپزخانه جایی است که محتملا موش ها یافت می شوند.
موش خانگی
اندازه: بین یک هشتم و یک چهارم اینچ طول
شکل: کوچک و نوک تیز
رنگ قهوه ای/سیاه
سوسک ها
موقع شناسایی مدفوع سوسک، باید آن را شبیه فلفل آسیاب شده درشت ببینید. علاوه بر این، باید بدانید که فضله های سوسک فقط در کف زمین پخش نیستند و روی دیوار هم می توان آن ها را مشاهده نمود. متاسفانه، مدفوع سوسک چسبناک است و در جای گذاشته شده می ماند. فضله های سوسک فوق العاده سمی هستند و سبب تعدادی از بیماری های انسانی از قبیل سالونلا، آسم و مشکلات جدی تندرستی می شوند.
ساس
مشابه مدفوع سوسک هستند. فضله های ساس، لکه های کوچک شبیه اندازه نوک سوزن هستند. فضله های ساس ها می توانند در اسباب و اثاثه نرم خانه پیدا شوند. با این حال، نخستین جای بررسی آن ها رختخواب است. فضله های آن ها معمولا رنگ زنگاری دارد و شما از طریق دیدن لکه های کوچکی که تشک شما را پوشانده اند پی به وجود آن ها خواهید برد.
سنجاب ها
فضله سنجاب دراز و ضخیم است. فضله سنجاب بسیار شبیه فضله جونده است؛ هر چند تا اندازه ای بزرگتر می باشد. فضله ها انتهای گرد شده دارند و مدفوع آن ها در طی زمان به سفیدی می گراید. اگر سنجاب دارید، احتمالا آن را در بالای اتاق زیر شیروانی خواهید دید و به خاطر اینکه سنجاب ها می توانند در حال حرکت مدفوع کنند، فضله های آن ها پراکنده است.
خفاش ها
همانند سوسک ها، مدفوع خفاش سمی و انتقال دهنده بیماری است. مدفوع خفاش شبیه قرص است، ولی ظاهر زمخت تر دارد، زیرا رژیم غذایی ان ها شامل ساس ها و استخوان بندی های هضم نشده می باشد. فضله های خفاش ها در دسته هایی در پایین جایی که شما زندگی می کنید دیده می شود. پس اگر این آفت را دارید، این جاها را جستجو کنید.
زنبورها
مواد دفعی زنبورها بصورت ترکیبی از ادرار و مدفوع است. مواد دفعی آن ها زرد تیره است، که عموما روی گل ها ریخته می شود. هرچند، گاهی آن ها اطراف و داخل کندو ریخته شده و با عسل اشتباه گرفته می شوند.
آیا از حضور آفات رنج می برید؟ بالافاصله شروع به شناسایی آن ها کرده و فرآیند تخلیه را آغاز نمایید. اگر مایل هستید از مشاوره تلفنی ما کمک بگیرید( قبلا از قوانین مشاوره تلفنی مندرج در بالای صفحه یا صفحه نخست کسب اطلاع کنید)

مهم: اگر اطلاعات خود را بیش از مطالعه و خواندن، از طریق شنیدن به دست می آورید بهتان توصیه می کنیم که "چرا مشاوره تلفنی!؟" را بخوانید.

نکته اول: چنانچه متن بالا نیاز شما را بر آورده نکرده است، کلیدواژه خود را در قسمت جستجو( بالای صفحه) وارد کرده و مقالات مرتبط با خواسته خود را ملاحظه نمایید. شاید یکی از آن ها بر طرف کننده نیاز شما باشد
نکته دوم: در صورت تمایل به اخذ مشاوره تلفنی از قوانین مشاوره، مندرج در بالای صفحه یا صفحه نخست، کسب اطلاع نمایید.
نکته سوم: چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای معقول در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.