walden-pond

comtobeخودتان انجام می دهید یا از یک حرفه ای کمک می گیرید؟
اغلب گونه های گیاهی و حیوانی که از دنیای ما سهم دارند آزار دهنده نیستند.خیلی از آن ها از جمله موریانه ها و مورچه ها تا زمانی که در قلمرو و فعالیت های انسانی مداخله نکنند مفیدند. در واقع کمتر از یک درصد تمام گونه ها افاتی هستند که توسط تاخت و تاز فضای زندگی ما، آسیب به مایملک ما و تهدید سلامتی ما تاثیرات معکوس روی زندگی ما دارند.

conhome1
جونده ها(شامل موش ها) سالانه حدود 20 درصد منابع غذایی دنیا را مصرف کرده و آلوده می سازند.بدون کنترل آفات، نیمی از غذای ما ممکن است توسط آفات محصولات ذخیره شده و برداشت شده تخریب شود.جونده ها آسیب بیان نشده ای هم دارند که به مایملک وارد می گردد.جوندگی آن ها عامل بسیاری از آتش سوزی های با منبع ناشناخته می باشد.موریانه ها همانند حشرات سالانه حدود 1.5 میلیارد دلار هزینه تعمیر آسیب و کنترل برای امریکایی ها می تراشند و این بیش از کل هزینه حوادث طبیعی در این کشور می باشد.
مقاومت آفات در زمین های کشاورزی معمولا بر پایه هزینه کنترل استوار است.بعضی اوقات آفات متعدد هستند و قبل از اینکه هزینه آسیب وارده به هزینه کنترل چربش داشته باشد، آسیب قابل ملاحظه ای ایجاد می نمایند.با این حال، آفات محیط های شهری معمولا مقاومت کمتری دارند.اغلب ما به پیدا کردن حشرات در محیط زندگی توجه خاصی نشان می دهیم، طوری که حضور یک سوسک تنها یا کک وادارمان می کند به کنترل آفات در خانه تن بدهیم.
تصمیمات کنترل آفات ساختمانی بیش از آنکه بر اساس اقتصاد شکل بگیرد، بر پایه احساسات گرفته می شود.با این وجود، ترس از بندپایان(حشرات، عنکبوت و هم خانواده هایش) سومین ترس بزرگ ماست(بعد از غیبت و بلندی) و عنکبوت ها دومین حیوانات ترساننده محسوب می شوند( بعد از مار)
در حالی که ترس، بی آنکه فهمیده شود، بعضی اوقات می تواند انگیزه ای برای آغاز به کار سرویس های کنترل آفت باشد، بعضی آفات تهدید واقعی برای سلامتی انسان می باشند.ملاحظات تندرستی مرتبط با آفات ساختمانی مشتمل بر گزیدگی های زهر آگین و گاز گرفتگی علاوه بر انتقال بیماری شامل مسمومیت غذایی، آلرژی و سندرم ریوی هانتاویروس می باشد.آفت ها همچنین می توانند یک تاثیر روانشناختی روی ما داشته باشند.برای مثال می توان از احساس آشفتگی دانستن(یا انتظار) اینکه شما با حشرات، عنکبوت ها، جوندگان یا موش ها زندگی می کنید اسم برد.
کنترل آفات را خودتان انجام دهید
اگر با آفات خانگی یا اداری روبرو هستید بدانید که تنها نیستید.در ایالات متحده بیش از 18000 شرکت کنترل و مدیریت آفات وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند.چه یکی را به استخدام در آورید و چه کار را خودتان بکنید، اولین گام این است که آگاهی به دست آورید.اینترنت ممکن است ظاهرا بی کران به نظر برسد.با این حال، به عنوان منبع آگاهی آفات و کنترل بعضی وقت ها سوال برانگیز است.اگر این مسیر را می پیمایید، منابع قابل اعتمادی همچون وبسایت های پیشنهادی توسعه دانشگاهی و دپارتمان های ایالتی سلامت عمومی و کشاورزی را جستجو کنید.متخصصین و وبسایت های آن ها می توانند به شما کمک کنند تا آفاتتان را شناسایی نموده و روش های کنترل را در نظر آورید.

conhome2
قبل از ورود به مبارزه با هجوم آفت، آفت را شناسایی نموده و بررسی های لازم جهت تعیین گستره و طبیعت مشکل را انجام دهید.چه خودتان بخواهید مشکل را حل کنید و چه بخواهید از یک حرفه ای کمک بگیرید، این آگاهی برای تعیین بهترین روش استفاده در کنترل آفت ضروری است.بدون دانش شناسایی آفت، مشخصات و سطح فعالیت، شما رویه های کنترلی اعمالی کوری را در عوض پیدا کردن یکی که کار می کند بر خواهید گزید.
کنترل آفت مثل ملاقات با پزشک است:برای تجویز معالجه موثر، پزشک شما باید به درستی مشکل را تشخیص داده و گستره آسیب موجود را به اندازه پتانسیل آسیب بعدی تعیین نماید.دکتر سپس باید از این آگاهی به همراهی دانش معالجات کاربردی در دسترس برای شرایط ویژه استفاده نماید.او سپس باید بهترین مداواها را انتخاب کند.در کنترل آفت، ما این فرایند را مدیریت جامع آفات می نامیم که پایه موفقیت کنترل آفات می باشد.با استفاده از مدیریت جامع آفات، ما ابتدا آفت را شناسایی کرده و اطلاعاتی در باره هجوم به دست می آوریم.سپس بعد از مد نظر قرار دادن ایمنی، کارایی، تاثیرات زیست محیطی و هزینه هر روش، بهترین روش های کنترل موقعیت را انتخاب می کنیم.
در بسیاری از موقعیت ها، کاربرد آفت کش ممکن است بهترین روش باشد.در دیگر موقعیت ها، روش های غیر سمی همانند تله گذاری، پوشاندن غذا و کاهش رطوبت ممکن است کارآتر از استفاده از آفت کش ها باشد.برای حصول بهترین نتایج، اغلب چندین نوع از رویه های شیمیایی، مکانیکی و زیست محیطی بصورت ترکیبی و جامع مورد استفاده قرار می گیرند.
مقاومت شما در برابر آفت کش ها چقدر است؟ در برابر آفت ها چقدر؟ برای هر موقعیت آفت، انتخاب بهترین روش ها نه فقط با نوع آفت و طبیعت هجوم وابسته است، بلکه با تصمیمات ویژه رویه های اعمالی ارتباط دارد.
انچه که می توانید بدون آفت کش انجام دهید.
چیزهای خیلی خیلی زیادی هستند که به شما کمک می کنند بدون استفاده از آفت کش، آفات داخل و اطراف خانه را مورد پیشگیری و کنترل قرار دهید.تعدادی از آن ها عبارتند از:
کنترل رطوبت-حذف رطوبتی که آفات را جذب می کند......
بام ها، شیرها، لوله ها و تجهیزات دارای نشت را تعمیر نمایید.
آبروها و ناودان ها را تمیز نمایید.
آب را به بیرون خانه هدایت نمایید.
آب را کد و آب ظروف بیرونی را حذف نمایید.
اطمینان حاصل نمایید که گربه روها تهویه ها و مانع بخار دارند.
ممانعت-با درزگیری آفات را بیرون نگه دارید.....
جایی که خطوط تاسیسات وارد می شوند، ترک ها و شکاف های فونداسیون را درزگیری نمایید.
درب ها، پنجره ها و تهویه ها را دارای توری کرده و خوب درزگیری نمایید.
چوب بیرونی را رنگ آمیزی نموده، لاک الکل زده و یا بتونه کنید.
آیتم های ذخیره شده را درزگیری کنید.آیتم های ذخیره شده را در پلاستیک و نه کارتن بگذارید.
قبل از آوردن آیتم های جدید، آن ها را برای آفات جستجو نمایید.
بهسازی- باقیمانده های غذا و جاهای پنهانی را حذف کنید.......
ظروف زباله را تمیز و تا می توانید بسته نگه دارید.
غذاها را در ظروف بسته نگه دارید.
برای مدت طولانی، غذای سگ و گربه را رها نساخته و دانه پرنده را بیرون نگذارید.
آت آشغال ها و خرت و پرت های درون و بیرون خانه را حذف کنید.
جاروبرقی را بطور منظم مورد استفاده قرار دهید.
پیشگیری-خانه تان را برای آفات غیر جذاب نمایید.........
تماس چوب با زمین را حذف کنید.
در عوض مالچ جوبی، از سنگ یا ماسه استفاده کنید.
در عوض الوارهای چوبی چشم انداز، از پلاستیک یا بتن استفاده نمایید.
گیاهان هرس شده و کپه های چوبی را دور از منزل نگهداری نمایید.
در تاسیسات نوری خارجی، از لامپ های زرد شبگزها استفاده نمایید.
کنترل مکانیکی-حذف آفات بدون آفت کش ها........
برای موش ها و رات ها از تله های فنری استفاده نمایید.
از تله های چسبی برای تعیین موقعیت و کنترل هجوم های حشرات/عنکبوت ها استفاده نمایید.
از تله های فرمونی برای بیدهای لباس، بیدهای غذا و ... استفاده نمایید.
از تله های نوری داخلی برای مگس ها و غیره استفاده کنید.نوار مگس کش و مگس کش هم مفیدند.
از جاروبرقی برای حذف کفش دوزک، عنکبوت و کک استفاده کنید.
بعضی از روش های بالا نسبت به دیگر روش ها تلاش و کوشش بیشتری می طلبند، بعضی هزینه بالاتر دارند، اما همه بخش های مهمی از پلان مدیریت جامع آفات می باشند.در خیلی از موارد،استفاده از یک یا دو مورد از این ها برای حذف آفات کافی خواهد بود.آفات خانگی که در موردشان روش های غیر شیمیایی به بهترین شکلی عمل می کند شامل اغلب آفات انباری(سوسک های آرد و حبوبات، بیدهای غذا و ...) اغلب انواع مگس ها و آفات بافته ها(بید لباس و سوسک قالی) می باشند.
پذیرش مدیریت جامع آفات با موجی که در استفاده از روش های غیر شیمیایی ایجاد گردید همراه شد. با این حال در باره ادعاهای توصیه شده آگاه باشید.در کنترل آفات برخی توصیه ها کاملا موثر نیستند و برخی از آن ها کاملا بی اثرند.یکی از این توصیه ها کنترل آفات با ایجاد صدا یا حوزه مغناطیسی/الکتریکی است.پژوهش های مستقل نشان داده که این توصیه عمل نمی کند.نوع دیگر توصیه، استفاده از تله های نوری مواجهه الکتریکی است که واقعا حشرات را جلب کرده و می کشد، اما اغلب حشرات مفید در عوض پشه ها هدف قرار می گیرند.این تله ها هرگز نباید با تله های نوری داخلی که به کنترل مگس ها و دیگر حشرات کمک می کنند اشتباه گرفته شوند. با مشاهده مگس های ساختمانی، این تله ها می توانند به کمک شما بیایند.
اگر آفت نیاز به کنترل شیمیایی دارد، مهم است که با یک منبع معتبر مشورت نمایید تا تعیین کنید آیا آفت کش مناسب کار شما هست.یکی از چیزهای مهم این است که حتما برچسب را بخوانید.برچسب محصول آفت کش تولید کننده یک سند قانونی است.برای کاربرد بیشتر آفت کش ها در املاک خود، شما نیازی به جواز یا مجوز ندارید.با این حال، شما در مقام یک صاحبخانه، رویاننده، حشره شناس یا تکنیسین کنترل آفات باید از دستورالعمل روی برچسب پیروی نمایید.هر انحراف از دستورالعمل برچسب به مفهوم تخطی از قانون فدرال می باشد.پس قبل از اعمال آفت کش، کل برچسب را خوانده و از دستورالعمل آن پیروی نمایید.فراموش نکنید که از تجهیزات حفاظتی مورد نیاز مندرج در برچسب استفاده نمایید. وابسته به محصول، این می تواند شامل پیراهن آستین بلند، شلوار بلند، کلاه، چکمه های لاستیکی یا پوشش های کفش، دستکش های بی آستر، محافظ چشم و ماسک تنفسی باشد.

conhome3
انتخاب و استفاده درست آفت کش وظیفه شماست.تمامی کاربران آفت کش باید از مسئولیت خود اطمینان داشته باشند و متعهد به عملکرد درستشان باشند.درک کردنی است که خیلی از مردم نخواهند پذیرای این مسئولیت بوده و یا نتوانند روی زمان، کوشش و هزینه وابسته به این امر سرمایه گذاری نمایند.علاوه بر این امر، کنترل برخی آفات مثل موریانه به شدت پیچیده و وابسته به کارگر است و بهتر است انجامش به حرفه ای ها واگذار گردد.

conhome4
استخدام یک حرفه ای
هر ساله تقریبا سه چهارم خانه های ایالات متحده از آفت کش استفاده می کنند.حدود یکی از هر پنج خانه از یک حرفه ای کمک می گیرد که توسط یک شرکت تجاری مدیریت آفت استخدام شده است.اصلا درست نیست که در باره این افراد اصطلاحاتی همانند "مرد ساس"، "سمپاش"، "کاربر آفت کش" و یا "ویرانگر" به کار برده شود.امروزه کنترل یا مدیریت آفت خیلی بیشتر از اینهاست.یک حرفه ای مدیریت آفت مجرب سطح دانش مورد نیاز برای حل مشکلات شما را دارد.
امروزه، مفهوم مدیریت جامع آفات با تکیه بر شناسایی، بررسی و انتخاب بهترین روش هر موقعیت جایگزین اسپری کردن معمول تخته های لبه تحتانی دیوار و دیگر سطوح شده است.امروزه، خیلی از مصرف کننده ها برای اسپری کردن معمولی پول پرداخت نمی کنند و نمی خواهند رویه معمول آفت کشی را مورد استفاده قرار دهند.در حالی که اغلب صاحبخانه ها معنی مدیریت جامع آفات را نمی دانند، آغلب آن ها می گویند که حاضرند پول بیشتریبرای مدیریت آفاتی بدهند که آفات را با استفاده از آفت کش کمتر یا بدون استفاده از آفت کش کنترل می کند.علیرغم این موضوع، مردم کمی دانش مورد نیاز برای کنترل هر نوع آفت در هر موقعیتی دارند.
چطور یک شرکت خوب مدیریت آفت را پیدا کنیم؟ اگر پیدا کردید، چطور می توانید سرویس دهی آن را مناسب ارزیابی نمایید؟
بعضی از شرکت های مدیریت آفات طول عمر خود را دلیلی بر خوب بودن خود به شمار می آورند.اینکه شرکتی پنجاه سال سابقه دارد، الزاما به معنی این نیست که می تواند مدیریت آفات شما را به نحو مناسبی انجام دهد.شرکت های جدیدتر می توانند پرسنلی داشته باشند که به اندازه شرکت های قدیمی تر دانش اموخته هستند.شرکت های محلی می توانند تکنسین هایی داشته باشند که به اندازه آن هایی که برای شرکت های بین المللی و ملی کار می کنند مجرب هستند.
علاوه بر این، شما باید به دقت هر مرجعی که شرکت فراهم می کند را مد نظر قرار دهید. تقریبا هر شرکتی شماری از مشتریان راضی شده را دارد.بهتر است مراجع مستقل را از دوستان یا آشنایانی که از سرویس شرکت بهره مند شده و با شرکت عقد قرارداد کرده اند تقاضا نمایید.اگر بخواهید که از شکایات مطروحه بر علیه یک شرکت سر در بیاورید، از دایره تجاری بهتر محلی یا وکلای عمومی اداره حفاظت از مصرف کننده کمک بگیرید.
در خاتمه، کیفیت یک شرکت را از روی استخدام هایش ارزیابی نمایید; به ویژه استخدام کسانی که عملیات خانه شما را انجام خواهند داد.اغلب شرکت های مدیریت آفات، بازرسی های مجانی را پیشنهاد می دهند.این چیز خوبی است. این امر شما را قادر می سازد که از یک یا چند شرکت بخواهید تا برای شما بازرس بفرستند(اغلب یک بازرس/فروشنده) در چنین حالتی خانه شما از لحاظ آفت مورد بررسی قرار گرفته و شرایط موجب هجوم بررسی خواهند شد. یک بازرس دانش آموخته و مجرب نه فقط آگاهی های ارزنده ای در باره آفات می دهد، بلکه همچنین به شما اطلاعات خوبی در باره خانه تان و اینکه چه می توانید برای جلوگیری از هجوم آفت بکنید می دهد.
همیشه بهتر است که اختیار ثانویه ای را هم در نظر بگیرید. پس در تماس با یکی دو شرکت از آن ها بخواهید که برایتان یک بازرسی مجانی انجام دهند. شما احتمالا زیاد خواهید آموخت، نه فقط در باره مدیریت افات، بلکه در باره کیفیت پرسنل هر شرکت و اینکه چطور کار می کنند.این تماس شخصی اولیه با یک شرکت آینده نگر خیلی مهم است. فکر کنید که به یک دکتر خانوادگی زنگ می زنید، ولی همچنین ان را بصورت یک مصاحبه شغلی تصور نمایید.در سوال کردن تردید نکنید.ممکن است چیزی یاد بگیرید و بخواهید دانش بازرس را چک کنید.اگر می خواهید نت بردارید.آن ها می توانند بعدا به شما کمک کنند تا جواب های بازرس را در برابر آگاهی های منابع دیگر چک کنید.
بعضی از سوالاتی که می توانید بپرسید؟

conhome5

نتایج مورد توقع کدامند؟ کاهش یا حذف؟
چقدر طول می کشد تا مشکلات آفات من حل شوند؟
چه آفت کش هایی را به کار خواهید برد؟ آیا می توانم کپی هایی از برچسب های آن ها داشته باشم؟
چه تعداد از تکنسین های شما توسط سازمان ایالتی معتبر شناخته شده اند؟
آیا سمپاشی و طعمه گذاری خانه من توسط تکنسین دارای مجوز ایالتی انجام خواهد شد؟
آن تکنسین چقدر تجربه کاری دارد؟
آیا شرکت گارانتی انجام کار دارد؟ سیاست فسخ قرارداد شما چیست؟
آیا بازرس می تواند به سوالات شما جواب بدهد؟ آیا او کاملا هر چیزی را در باره سیاست مورد هدف توضیح می دهد؟ جزییات سرویس مبهم یا عمومی به نظر می رسند یا بطور ویژه برای حل مشکل آفات طراحی شده اند؟ همچنین، آیا به نظر می رسید که بازرس عجله داشت؟ آیا او به شما فشار می آورد که سریع عمل کنید؟ برای مثال، موریانه چوب را به آرامی می خورد و زمان زیادی لازم دارد تا تصمیم آگاهانه گرفته شود.فقط در جاهایی که آفات تهدید کننده سلامتی هستند، نیاز است که کنترل آفات با سرعت انجام شود.
ببینید و گوش کنید.به جزییات توجه کنید.آیا بازرس موقع شناس بود؟ آیا به نظر حرفه ای می رسید؟ آیا وسیله آن ها تمیز بوده و شرایط خوبی داشت؟ آیا بازرس موشکاف بود؟ آیا بازرس تمام جاهای خانه را چک کرد؟ آیا یافته هایش را به شما نشان داد؟ آیا با مدیریت جامع آفات آشنا بود؟
متاسفانه، اولین چیزی که در باره تصمیمات غالب بهره مندان از خدمات شرکت های کنترل و مدیریت آفات تاثیر می گذارد قیمت است؟ همانند اغلب سرویس ها، مدیریت کنترل آفات همانقدر که برایش هزینه کرده اید خوب خواهد بود.بله! شما باید از خدمات شرکتی با کمترین هزینه بهره مند گردید.این امر ممکن است بهترین ارزش ها را داشته باشد. با این حال، قیمت نباید فاکتور اولیه تصمیم گیری شما باشد.یک شرکت کم قیمت هرگز برای خرید بهترین ها هزینه نکرده و برای انجام کار شما خیلی وقت نمی گذارد.در مقابل، شرکت گران احتمالا برای هزینه های زیاد و اختصاص اوقات کافی مشکلی نخواهد داشت.پس بهترین کار این است که با چند شرکت تماس گرفته و بهترین ها را انتخاب نمایید.
سوالاتی که مکررا پرسیده می شوند
آیا می توانم خودم کنترل آفات را انجام دهم؟
در خیلی از حالات بله، ولی فقط اگر می توانید زمان، کوشش و هزینه مورد نیاز اخذ آگاهی های لازم را صرف نموده و قادرید آنچه برای کنترل آفات مورد نیاز است را فراهم آورید.هر کسی می تواند سموم را اسپری نماید، ولی مدیریت آفات کمی متفاوت خواهد بود.کنترل بعضی آفات از قبیل زنبور عسل و زنبور زهری بسیار خطرناک است و بهتر است به متخصصین امر واگذار شود.دیگر آفات، همچون موریانه ها، نیازمند دانش تخصصی هستند و بهتر است که به اهلش واگذار شوند.
مدیریت جامع آفات چیست؟
مدیریت جامع آفات بهترین روش کنترل آفات است.هدف این کار کاهش یا حذف آفت کش ها نیست.هدف از مدیریت جامع آفات کنترل آفات است; با استفاده از بهترین روش های کنترلی بعد از مد نظر دادن دقیق ایمنی هر روش، اثرات، قیمت و تاثیر روی محیط زیست و ارگانیزم های غیر هدف.
آیا نباید تمام تخته های تحتانی خانه من اسپری شود؟
خیر.این امر وفق تجربه استاندارد تکنسین های مدیریت آفات صورت می گیرد، ولی عموما غیر موثر است و بی دلیل مردم و حیوانات خانگی را در معرض آفت کش ها قرار می دهد.آفات به ندرت پشت تخته های تحتانی خانه ها به سر می برند، به ندرت داخل آن ها می شوند و هر گز روی آن ها نمی روند.پس، تخته های تحتانی خانه ها به ندرت نیاز به اسپری دارند.اگر آفت کش ها اعمال شوند، آن ها باید برای ترک ها، شکاف ها و فواصلی که آفات اغلب وقتشان را می گذرانند مورد استفاده قرار گیرند.
اگر سرویس پیشرونده و دوره ای بخواهم، نسبت به در اختیار گرفتن کدام سرویس پافشاری کنم؟
وقتی یک هجوم موجود تحت کنترل قرار می گیرد، اغلب زمان تکنسین های سرویس شما باید صرف بازرسی آفات و نه گفتگو و جر و بحث با شما بر سر اعمال افت کش ها در جایی که آفتی نیست گردد.وقتی که بازرسی تکنسین شواهدی از مشکلات آفات را شناسایی می کند، او باید بهترین روش استفاده را تعیین کرده و آنگاه متدها را اعمال نماید.
چه تواتر سرویسی بهترین است؟
وابسته به موقعیت و نوع آفت دارد.بعضی آفات می توانند توسط یک سرویس منفرد کنترل شوند.دیگران ممکن است ماهها و یا حتی طولانیتر طول بکشند. به مجرد اینکه مشکلات آفات مرتفع گردیدند، ممکن است یک سرویس دوره ای مورد تقاضای شما باشد. با این حال تمرکز سرویس بر بازرسی و رویه نقطه ای آفات در جاهایی که کشف شده اند به کاربرد روتین و معمول آفت کش ترجیح دارد.
آیا آفت کش ها همیشه در جهت کنترل آفات مورد نیازند؟
خیر! آفاتی هستند که می توانند و باید بدون استفاده ز آفت کش ها مدیریت و کنترل شوند. بقیه می توانند فقط با استفاده از آفت کش هایی که محتویات فعال سمی کم و فرمولاسیون هایی همانند طعمه، غبار و ریزپوشینه سازی دارند و خطر کم برای در معرض قرار گیری انسان دارند مدیریت شوند.
آیا آفت کش ایمن است؟ در باره زنان باردار، بچه ها و نوزادان چطور؟
هیچ ماده شیمیایی مطلقا ایمن نیست.سازمان حفاظت محیط زیست امریکا بعد از ارزیابی هر خطر موجود قابل قبول در هنگام استفاده طبق دستورالعمل برچسب اقدام به ثبت آفت کش می نماید.هر استفاده ناسازگار با دستورالعمل برچسب، انحراف دارای کیفر از قانون فدرال محسوب می شود.این کار بطور عمومی یک استفاده غلط است و نه استفاده از افت کشی که خطرناک می باشد.سازمان حفاظت از محیط زیست امریکا خطرات مرتبط با در معرض قرار گیری بیشتر خانم های باردار، بچه ها و نوزادان را درک کرده و هنگام ثبت آفت کش ها این موارد در مد نظر قرار می دهد.اگر این خطرات برایتان مهم است، از پزشکتان بخواهید که نگاهی به برچسب آفت کشی که در خانه مورد استفاده واقع خواهد شد بیندازد.
بهترین کار برای موریانه چیست; رویه های طعمه یا مایع؟
بستگی به ساختمان و شما دارد.طعمه و مایع از ساختمان حفاظت می کنند تا موریانه نزند.بعضی از طعمه ها بهتر از دیگران کار می کنند، در حالی که برخی موریانه کش های مایع عملکردی بهتر از بقیه دارند. غیر مشابه با رویه های مایع، طعمه ها باید دوره ای چک شوند. با این حال، رویه های مایع می توانند درون رو تر باشند و ممکن است به کف و دیوارهایی برای دسترسی و حفاری نیاز داشته باشند تا موریانه کش ها بتوانند به زیر خاک اعمال شوند.
آیا همه تضمین های کنترل موریانه یکی است؟
شرکت های کنترل آفت عموما به مشتریان خود توصیه می کنند که بعد از اینکه ساختمان بر علیه موریانه مورد عمل واقع گردید، یک هزینه سالانه پرداخت نمایند.اساسا، این هزینه ادامه پیمان اولیه است و می تواند بصورت "بیمه موریانه" درک شود.این "بیمه" شرکت را ملزم می کند که با ظهور مجدد موریانه عملیات را تکرار نموده و در برخی موارد آسیب موریانه را بی اخذ مبلغ از مشتری تعمیر اساسی نماید.بازرسی سالانه ساختمان که توسط پرسنل کنترل آفت حرفه ای انجام می شود نیز از توصیه های خوب می باشد.
مایع موریانه کش تا چه زمانی ماندگاری دارد؟
این امر وابسته به محصول، شرایط خاک و کیفیت کاربرد است.وفق ثبت سازمان حفاظت از محیط زیست، موریانه کش های مایع امروزه نیاز دارند که ساختمان را برای مدت حداقل 5 سال محافظت نمایند.بعضی، ماندگاری بیشتر می دهند.
استفاده از سرویس های کنترل آفات چقدر هزینه بر می دارد؟
بهترین کار برای دانستن این موضوع این است که بین قیمت های چند شرکت مقایسه انجام دهید.انتخاب شرکت با کمترین قیمت معمولا عاقلانه نیست، زیرا فاکتورهای دیگری هم هستند که باید مد نظر قرار گیرند.علاوه بر این، تحمل همه ما نسبت به آفات، آفت کش ها و هزینه به یک اندازه نیست.اگر قیمت، درست باشد، با کسب آگاهی های دیگر بهترین تصمیم را خواهید گرفت.
تکنسین چیزهایی که نیاز به انجامشان دارم گفته است.باید برایشان پول بپردازم؟
شما برای دانش و سرویس تکنسین پول می دهید.اگر از سرویس ناراضی هستید، به تکنسین بگویید.بخشی از کار او گفتن چیزهایی که منجر به بهبودی های اطراف خانه و میزبانی کمتر آفات می شود است. ممکن است شما توصیه ها را به خودتان بگیرید، اما مدیر آفات خوب اغلب نیاز دارد که بین شما و تکنسین تشریک مساعی ایجاد نماید.اگر شخصا نتوانید به توصیه های تکنسین جامه عمل بپوشانید، می توانید دیگری را استخدام نمایید تا آن کارها را برایتان انجام دهد.
اگر از سرویس کل خانه راضی نباشم، از چه کسی کمک بخواهم؟
اول موضوع را با خود تکنسین مطرح نمایید.اگر پاسخ او قانع کننده نبود با شرکت تماس بگیرید.اگر مشکل کماکان موجود باشد، می توانید با دایره تجاری بهتر، کانون عمومی وکلا یا سازمانی که مقررات ایالتی کنترل آفات ساختمانی را تدوین می کند تماس حاصل نمایید.
اگر در اثر آفات دچار حادثه شدم با چه کسی تماس بگیرم؟
اول از همه با مرکز کنترل سموم تماس بگیرید.بهتر از همه این است که نام آفت کش را بدانید.بعد از آن می توانید از مرکز کنترل سموم، تکنسین های پزشکی اورژانس یا پزشک اطلاعات کسب کنید.اگر نام آفت کش را ندانید، تکنسین یا شرکت باید بهتان کمک کنند.چک کردن گزارش های سرویسی که دریافت کرده اید هم می تواند مثمر ثمر باشد.پس هرگز این گزارش ها را گم نکنید! آن ها نیازمند این هستند که بدانید از چه آفت کش هایی استفاده شده است. از دستورالعمل های مرکز کنترل سم پیروی کنید.
توجه: وقتی آفت کش ها استفاده می شوند، مسئولیت قانونی کاربر مطالعه و به کار بردن دستورالعمل های برچسب محصول است.عدم پیروی از دستورالعمل های برچسب، حتی اگر با آگاهی های از قبل فراهم شده متضاد باشد، یک انحراف از مقررات قانونی به حساب می آید.
چنانچه مایل هستید فعالیت زیست محیطی شما در سایت "یاشار بوم راشین" با صرف هزینه ای مختصر، تبلیغ گردد لطفا اینجا را کلیک کنید.