walden-pond

comtobe(کد 0125)همه چیز در باره فضولات موش

اگر با مطالعه مطلب زیر هم در مورد وجود موش در منزل، محل کار و ... شک داشتید می توانید جهت راهنمایی از ما کمک بگیرید. "چرا مشاوره تلفنی" و "دستورالعمل مشاوره تلفنی" را بخوانید.

فضله های موش شبیه دوک هستند، در وسط پهن ترند و تا رسیدن به یک نقطه باریک می شوند.
اگر شما قبلا در معرض هجوم موش قرار گرفته باشید احتمالا می دانید که فضله های موش اینطور به نظر می رسند.با این حال چنانچه به تازگی در معرض هجوم موش واقع شده باشید مهم است بدانید که دنبال چه چیزی می گردید.

POOPKHOD1
در کنترل آفات صنعتی،ما معمولا مدفوع موش را فضله می نامیم.البته آن از لحاظ فنی مدفوع یا ماحصل تخلیه حرکات روده موش می باشد.موش همانند پستانداران دیگر نیست و روده خود را یک،دو یا حتی سه بار در روز تخلیه نمی کند.موش این کار را 70 بار در روز انجام می دهد!یک موش منفرد روزی 70 فضله می گذارد،چند تا در هر جا و خیلی در مجموع جاهای مختلف.
فضله موش شبیه چیست؟

POOPKHOD2
فضله های موش معمولا سیاه هستند و بعضی وقت ها بصورت "شبیه دوک" تشریح می گردند.این به معنی این است که فضله ها در وسط پهن تر هستند و تا رسیدن به انتها باریک می شوند،دست کم در یک انتها.در مقابل فضله های موش های صحرایی مستطیلی تر بوده و در انتهاها زاویه دار هستند.هر فضله از یک موش کاملا بالغ یک چهارم اینچ طول دارد،در حالی که این میزان برای موش صحرایی ها سه چهارم اینچ است.
اگر چند فضله را زیر میکروسکوپ (یا ذره بین)ببینید، محتملا خواهید فهمید که آن ها شامل موهای موش ناشی از قشو زدن می باشند.این راهی است که توسط آن شما می توانید فضله موش را از فضولات مشابه در جیرجیرک ها یا سوسک های بزرگ تشخیص دهید.اگر شما فضله هایی پیدا می کنید که در عوض سیاه،سبز،آبی یا صورتی هستند بدانید که موش از طعمه رنگی جونده تغذیه کرده است.
فضله ، قدیمی یا جدید است و چه کسی آن را مورد توجه قرار می دهد؟

تعیین سن فضله می تواند به شما بگوید که آیا موش هنوز فعال است یا نه؟فضله های تازه سیاه یا تقریبا سیاه بوده و براق و نمناک به نظر می رسند.وقتی با یک مداد فشار داده می شوند استحکام بتونه را دارند.آن ها به قدر کافی نرم هستند که تحت فشار از شکل خارج شوند.

فضله های تازه دلالت بر این دارند که هجوم موش ها فعال و پیشرونده است.فضله های تازه ای که در دو اندازه موجودند نشان می دهند که شما با جمعیت زاد و ولد کننده ای از موش ها روبرو بوده و بنا بر این در خانه علاوه بر موش های بالغ،موش های جوان را هم دارید،خبری که برای شما چندان خوب نیست!شما برای ریشه کن ساختن موش ها می توانید همه فضله هایی که پیدا می کنید را جارو کرده و ببینید که آیا آن ها دوباره تولید می شوند.این راهی ساده برای پی بردن به این موضوع که موش ها هنوز حضور دارند می باشد.

فضله های موش چند ساعت بعد از تشکیل سفت می شوند.(ولی در محل و جای واقعا نم دار آن ها ممکن است برای مدت زمانی نرم باقی بمانند) سطح در نهایت خشک شده و کدر به نظر خواهد رسید.فضله های قدیمی خاکستری بوده و غبار آلود به نظر می رسند.آن ها در اثر اعمال فشار براحتی له می شوند.فضله های خیلی قدیمی،به ویژه در مناطق نمناک، اغلب کپکی هستند.
کجا می توان فضله موش پیدا کرد؟

موش هر جا که قدم می گذارد می تواند فضله بریزد.آن ها در مسیرهایی که می پیمایند فضله ها را حتی در هنگام حرکت می ریزند.با این حساب،جاهای پر تردد موش ها مملو از فضله هایی است که در کل مسیر پراکنده است.بیشترین فضله موش ها نزدیک لانه(ولی نه در خود لانه) و جاهایی که آن ها غذا می خورند پیدا می شود.

فضولات موش و موش صحرایی، هشت راه مناسب خلاصی از شر موش، تله چسبی موش چیست؟، مبارزه و کنترل موش های خانگی

فضولات_موش#

موش گیری!؟

صفحه نخست

 

 ما در کار ساخت و تولید سطل های کمپوست ساز خانگی( به اصطلاح تولید کود کمپوست یا کود آلی از پسماندهای تر، همانند زائدات سبزی و پوست میوه، کمپوست می گویند) هم هستیم. برای در اختیار گرفتن و سفارش سطل کمپوست ساز خانگی ارزان قیمت لطفا اینجا را کلیک کنید.