5comver0007

                                       09122039437

bukpascomver120موش دیوار چقدر خطرناک است؟( کد 0649)

برای چنین موجودات کوچکی، موش ها می توانند مقدار زیادی آسیب به خانه و متعلقات شما وارد کنند. احتمال این هم هست که موش ها در جاهای دیگری غیر از خانه شما باشند. شما ممکن است موش ها را در دیوارها و فضاهای گربه رو و اتاق زیر شیروانی پیدا کنید. برای خلاصی از شر موش دیوار می توان کارهای زیادی انجام داد. با این حال این را هم در نظر بگیرید که اگر موش ها سمج و ماندگار باشند، هنوز نیاز به استخدام یک حرفه ای دارید.

bموش های دیوارها خیلی خطرناک هستند، سبب آسیب گسترده می شوند، سلامتی را به مخاطره می اندازند، و احتمال دارد که آتش سوزی ایجاد کنند. فورا از شر موش های دیوار خلاص شوید. در بیرون دیوارها می توان از تله استفاده کرد. از سموم با احتیاط استفاده کنید. راههای ورودی را درزگیری کنید. اگر همه راه ها شکست بخورند، یک حرفه ای استخدام کنید.b

آیا موش های دیوارها خطرناکند؟ 

موش های دیوارها یا سقف فوق العاده خطرناکند. آن ها اساسا از سه راه مشکل ایجاد می کنند.

آسیب- این دندان های فوق العاده کوچک می توانند تقریباً هر چیزی را بجوند، از دیوار خشک گرفته تا اسکناس های دلاری. آنها همچنین دارایی و غذا را از طریق مدفوع و ادرار خود خراب می کنند.
خطرات تندرستی- موش ها بسیاری از امراض را گسترش می دهند و اغلب انگل هایی را حمل می کنند که می توانند در سراسر خانه شما به حیوانات خانگی یا خود شما منتقل شوند.
آتش سوزی- موش ها هر چیزی را می جوند. با این راه موش ها می فهمند که چه چیزی برای خوردن خوب است و چه چیزی بد. وقتی آن ها سیم های برق جریان دار را می جوند، خودشان را به آتش می کشند و سبب می شوند بقیه خانه شما هم بسوزد.

for p1 0649

موش های داخل دیوار چه صدایی دارند؟

شما می دانید قدیمی ها چه می گفتند: " مثل موش آرام باش!" این واقعیت یک موش است، حتی موش داخل دیوار. متاسفانه، وقتی شما یک موش دارید، موش های دیگر هم جذب می شوند. موش ها به سرعت تولید مثل می کنند و تمایل دارند نسبت به یکدیگر دوستانه رفتار کنند.

شنیدن صدای جیر جیر یا "EEEK" که از دیوارها یا سقف می آید، یک تابلو است که شما موش دارید. معمولاً، این تنها زمانی اتفاق می‌افتد که تعداد موش‌های زیادی داشته باشید که مدام به یکدیگر برخورد کنند یا موش‌های بچه در حال بازی باشند. آن ها معمولا هنگام بازی جیر جیر می کنند.

قبل از شنیدن صدای جیر جیر وحشتناک، اغلب صداهای دیگری را می شنوید. اغلب آنها را در شب می شنوید (معمولاً زمانی که تازه می خواهید بخوابید) زیرا موش ها تاریکی را ترجیح می دهند. این شامل هستند بر:

انفجارات پراکنده یک سری ضربات سریع ، که یادآور روزنامه چروکیده می شود.
گاز گرفتن یا جویدن
کوبیدن یا صدای تالاپ، که ممکن است صدای غیر موش به نظر برسد و ممکن است شما را متعجب کند که آیا راکون دارید نه موش در دیوارها.
صداها در فضاهایی مانند دیوارها، فضاهای گربه رو، مجاری هوا و اتاق زیر شیروانی تمایل به تقویت دارند.

for p2 0649

فضله های موش بزرگنمایی شده

موش ها در دیوارها و نه در خانه هستند؟

ممکن است اینطور به نظر برسد که شما در دیوار و نه در خانه یا آپارتمان موش دارید. این فقط به خاطر این است که شما به اندازه کافی سخت نگاه نکرده اید. ممکن است شما در خانه و آپارتمان موشی نبینید یا صدای آن را نشنوید، اما او آنجاست.

جستجو کنید:

فضله ها:  حدود یک چهارم اینچ طول دارند و سیاه و نازک هستند.
آسیب: هر چیزی را در نزدیکی دیوار، روی کف و روی پیشخوان چک کنید. اگر سوراخ هایی با هر اندازه دارند، موش دارید. آنها به دنبال غذای مردم، غذای حیوانات خانگی، لباس، روزنامه، جعبه های مقوایی، پلاستیک، صابون و حتی تامپون برای ساختن مواد لانه می روند.

لانه ها: توده های گرد مواد نرم محکم بسته بندی شده از قبیل علف ها، روزنامه های ریز ریز، تامپون های البسه. آن ها می توانند در کشوها، گنجه ها، فضاهای گربه رو و هر جای تاریک و دنجی پیدا شوند.

for p3 0649

خلاصی از شر موش های دیوار: تله گذاری

موش ها کل زمان خود را در داخل دیوار یا داکت های هوا نمی گذرانند. آن ها زمانی بیرون می آیند که فکر می کنند کسی در جستجوی مراقبت از غذا، آب و مواد لانه سازی نیست. این به معنای این است که سر و کله آن ها در هر جایی پیدا می شود که غذای زیادی ذخیره شده باشد؛ همانند آشپزخانه، زیر زمین، گاراژ، پنتری ها و گنجه ها.

فقط فرض کنید که هر جا غذا ذخیره شده، موش ها در حال پرسه زدن هستند. تله های فنری موش ها را در راستای دیوارها و پشت جاهای تاریک همانند یخچال بگذارید. آن ها را با کره بادام زمینی طعمه گذاری کنید، که موش ها در مورد آن مقاومت خود را از دست می دهند. هر روز و هر زمانی که صدای گاز زنی می شنوید تله ها را کنترل کنید.

همچنین، تله ها را هر جایی که فضله، آشیانه یا آسیب موشی پیدا کردید بگذارید. اگر ممکن است، تله ها را در اتاق زیر شیروانی و یا فضاهای گربه رو بگذارید.

توجهاتی در استفاده از طعمه سمی برای خلاصی از موش های دیوار

ایستگاه های طعمه مسموم برای کشتن موش ها دارای کارایی هستند. آن ها در همان جاهای تله های فنری قرار می گیرند. در استفاده از سم، دقت زیاد لازم است. جز اینکه 100 درصد مطمئن باشید بچه ها و حیوانات خانگی به طعمه ها دسترسی ندارند، از سم استفاده نکنید؛ الا اینکه جعبه طعمه ایمن داشته باشید.

bمرتبط:b چطور بدون استفاده از سم از شر موش های خانگی و صحرایی خلاص شویم؟

مشکل دیگر در استفاده از سم این است که شما ممکن است حتی بیشتر از قبل موش ببینید. آنها تمایل دارند به وسط زمین یا در سایر مناطق آشکار بخزند تا بمیرند. آنها نفخ خواهند کرد (بنابراین واقعا چاق یا باردار به نظر می رسند) و از صورت خونریزی می کنند. به خاطر این موش های مرده لازم است خانه خود را روزانه چک کنید.

برای سگ و گربه محتمل است که این موش های مسموم را بخورند و خودشان مسموم شوند. این یک حالت اضطراری است. برای دریافت پادزهر، معمولاً تزریق ویتامین K، فوراً با دامپزشک خود تماس بگیرید. نشانه های مسمومیت حیوانات خانگی عبارتند از:

استفراغ
اسهال
تشنج یا تکان دادن غیرقابل کنترل
کاهش همکاری

راه دیگر برای خلاصی از شر موش دیوار

در کار با ابزار آلات خوب هستید؟ اگر می دانید که موش ها داخل دیوار هستند و می خواهید از گرفتن آن ها مطمئن شوید گام های زیر را طی کنید:

سوراخی به اندازه سکه پنج سنتی در کف دیوار ایجاد نمایید.
یک سوراخ هم سایز در یک جعبه مقوایی ایجاد کنید.
روی سوراخ جعبه نوار سلفون بچسبانید تا برای شما یک سوراخ چشمی ایجاد شود.
در جعبه یک تله فنری با طعمه کره بادام زمینی قرار دهید.
جعبه را در سوراخ دیوار قرار دهید.
هر روز موش های مرده را بررسی کنید و به سرعت اجساد را خارج کنید. بعد از مدتی موش مرده شروع به فاسد و گندیده شدن می کند.

نکاتی برای تمیز کردن خانه

موش ها عاشق خانه شلوغ هستند. آنها می توانند با خرده های روی فرش زندگی کنند، غذای حیوان خانگی را مستقیماً از ظرف حیوان خانگی بدزدند و از زباله های شما تنقلات بخورند. شما با تمیز سازی نه فقط پیدا کردن غذا را برای موش ها سخت می سازید، بلکه باعث می شوید که طعمه های تله و سموم برای موش ها جذاب تر و مطلوبتر به نظر برسند.

مطمئن باشید که

تمامی زباله ها و آشغال ها را در ظروف در بسته ضد جونده( ظروفی که جونده نمی تواند آن ها را بجود) گذاشته اید.
حداقل یکبار در روز آشغال های زیر  تغذیه کننده های پرنده را تمیز می کنید.
تمام غذای حیوانات خانگی یا ظروف غذای حیوانات خانگی را از روی زمین یا ایوان بردارید.
از شر انبوه روزنامه، انبوه لباس های کثیف، یا هر چیز دیگری خلاص شوید.
حیاط را با چمن زنی منظم، کوتاه کردن پرچین ها یا درختچه ها و خلاص شدن از شر زباله ها یا زباله های حیاط مرتب نگه دارید.( با استفاده ازسطل های کمپوست خانگی یا پاسیویی می توانید از شر زباله های تر باغچه و حیاط و منزل رها شوید)
این امر جاهایی که موش ها می توانند پنهان شوند، زندگی کنند و به سوی خانه شما تونل بزنند را کاهش می دهد.
اگر به نظر می آید که کار زیاد است، در نظر بگیرید که مارها اغلب موش می خورند. آن ها هر جایی دنبال موش می روند. پس اگر مایل نیستید که از مشاهده مار در خانه سورپرایز شوید، تمیز کاری را طوری جدی بگیرید که موش وارد خانه تان نشود.

for p4 0649

چطور از بازگشت موش جلوگیری کنیم؟
خلاصی موفقیت آمیز از شر موش هایی که الان در خانه شما وجود دارند به معنی این نیست که دیگر موش ها بعدا خانه شما را پیدا نکرده و وارد آن نمی شوند. شما باید با پیمودن گام هایی خانه خود را برای موش ها غیر جذاب ساخته و مانع از این شوید که ان ها دوباره به منزل شما بازگردند. چطور موش داخل دیوار می شود؟ موش ها از پیدا کردن هر نقطه ضعفی می توانند سوء استفاده نمایند.

تمام نشتی ها را بگیرید.  در مواجهه با لوله دارای نشت، پنجره لق و اتاق زیر شیروانی نمناک، کار حل مشکل را به تاخیر نیندازید. این نشتی ها آب آزاد در اختیار موش ها قرار می دهند. آن ها همچنین فساد و پوسیدگی دیوار و کف را فراهم می کنند که موش های شکارگر خانه ها را راحت تر قادر می سازد کار جویدن و ورود به خانه را انجام دهند.
پایین هر دری که به بیرون منتهی می شود را مسدود نمایید. موش ها فقط احتیاج به یک ترک ریز دارند تا به زیر در سر بخورند.
دریچه های خشک کن خود را بررسی کنید با استفاده از مش یا پوشش دریچه، دریچه خشک کن را ضد موش کنید.
اطراف خانه را به دقت بررسی کنید و فونداسیون را چک کنید، به خصوص پنجره های طبقه همکف و هر گونه لوله یا کابلی که از خانه خارج می شود را بررسی کنید. از درزگیر، سیم ظرفشویی، مش سیمی برای بستن هر سوراخ استفاده کنید.
فقط تمام سوراخ ها را هنگامی ببندید. که مطمئن شدید موش ها رفته اند، یا ممکن است خطر مرگ موش در داخل دیوارها وجود داشته باشد.

توصیه هایی برای افرادی که در خانه های شهری، کاندوها یا سایر مسکن های متصل هستند.

اگر خانه شما در یک یا چند دیوار با خانه دیگر مشترک است، توقع برگشتن موش را داشته باشید. شما می توانید تمام تلاش خود را برای خلاص شدن از شر موش ها و جلوگیری از بازگشت آنها انجام دهید، اما نمی توانید تضمین کنید که همسایگان شما تا این حد کوشا باشند. موش ها می توانند از طریق دیوارهای ارتباطی یا دیوارهای مشترک با همسایه ها به خانه شما بیایند و می آیند.

اخبار خوب این است که شما بی کمک نیستید. در اولین نشانه موش دیگر، تمام کارهایی را که قبلا انجام دادید انجام دهید تا از شر آن خلاص شوید. این دوباره تا زمان بعدی کار می کند. تمیز نگه داشتن خانه و حیاط خود از زباله و آشغال، رفع نشتی ها و قرار دادن وسایل خود در ظروف ضد موش کمک زیادی به کاهش جذابیت خانه برای موش ها می کند.

نتیجه گیری

موش های فضاهای گربه رو، موش های داخل دیوار و موش های داکت های هوا نیاز دارند که از راه درست حذف شوند. آنها می توانند آسیب باورنکردنی به خانه، دارایی و سلامت شما وارد کنند. از تله‌های فنری استفاده کنید، داخل خانه را تمیز کنید و همه سوراخ ها را درزگیری کنید تا موش‌ها نتوانند به داخل خانه برگردند.

اگر در کار با ابزار وارد هستید، یک سوراخ در دیوار ایجاد کرده و آن را تله گذاری نمایید. مطمئن شوید که حیاط مرتب است و حیاط نامرتب پر از غذا و فضاهای مخفی موش و مار را به خود جذب می کند. اگر بعد از همه این ها موش و یا نشانه هایی از موش می بینید، یک حرفه ای استخدام کنید.