5comver0007

bukpascomفضله موش و راهنمایی های مربوطه( کد 0613)
شکارچی ها ردپاها و فضله های حیواناتی که شکار می کنند را مطالعه می نمایند. پس آن ها می توانند کشتار را به صفر برسانند. منطقی است که هنگام تلاش برای از بین بردن آفات از خانه خود نیز همین کار را انجام دهیم . بنابراین اگر به دنبال محافظت از خانه خود در برابر موش هستید، کار را از همینجا آغاز کنید.

این کشمش نیست که می بینید، و مطمئناً آب نبات هالووین باقی مانده در کف آشپزخانه هم نیست. این، فضله موش است. بله! حدس شما درست است. شما حیواناتی دارید که شب ها به صورت مخفیانه از خانه شما عبور می کنند و باید نگران باشید. در نخستین مشاهده فضله، باقی خانه را برای فضله های بیشتر جستجو کنید و سپس حرفه ای ها را صدا بزنید. در اینجا راهنمای کامل برای انجام گشت زنی مدفوع موش در خانه شما آمده است.

راهنمای فضله موش

فضله موش شبیه چیست؟

چیزهای زیادی هستند که می توانید از فضله موش یاد بگیرید. اندازه موشی که آن را گذاشته، تعداد محتمل موش هایی که به خانه شما هجوم آورده اند و اینکه آن ها هنوز هم فعال هستند یا نه از روی فضله موش تشخیص داده می شود.

اول از همه، شما تکه های کوچک از مدفوع را مشکل حساب نخواهید کرد. غیر معمول نیست که هر موش بیش از 50 فضله در روز در اطراف خانه شما بگذارد. در واقع، یک موش تنها در هر روز بیش از 70 فضله می گذارد. بعضی می گویند که این تعداد می تواند تا 150 هم برسد! این مقدار زیادی است! بنابراین، اولین نشانه شما مبنی بر اینکه موش آن مدفوع را رها کرده است، مقدار زیاد آن است. هر چه تعداد فضله های موشی که در اطراف خانه پیدا می کنید بیشتر باشد، شما در معرض هجوم سنگینتری می باشید.

به ندرت شما موش یا موش هایی می بینید که فضله ها را در کف بگذارند. آن ها شب زی هستند و اغلب وقتی که شما در خواب هستید فعال هستند. فضله موش های آشپزخانه و دیگر جاهای خانه چیزهایی هستند که باعث می شوند مردم بدانند مشکل موش دارند.

اگر چندین فضله با اندازه های مختلف پیدا کردید، نشانه خوبی مبنی بر زاد و ولد موش ها در دیوارها در اختیار شما خواهد بود. اندازه های مختلف به معنی این است که بچه ها هم همراه بزرگترها جست و خیز و دوندگی دارند.

فضله موش است یا فضله سوسک؟

به علت شباهت های فراوان، گاهی اوقات فضله موش با سوسک اشتباه گرفته می شود. ولی در حالی که فضله های سوسک های بزرگ قهوه ای یا مشکی هستند، و استوانه ای، همانند فضله موش، آن ها در سراسر ماده مدفوعی دارای لبه می باشند. فضله موش، از سوی دیگر، دارای این لبه ها نیست، بزرگتر است و موهای کوتاهی دارد. هر چند، اگر لکه ای روی دیوار پیدا کردید، مطمئن باشید که کار سوسک بوده است.

فضله موش چه شکلی است؟

فضله موش قهوه ای یا مشکی و کوچک است. اندازه متوسط آن به اندازه یک دانه برنج است و در توده ها یافت می شود. مدفوع موش معمولاً حدود یک چهارم اینچ و دوکی شکل است. اگر از نزدیک به آن نگاه کنید متوسط وسط چاقش می شوید که در یک انتها نقطه ای و سوزنی شده است. خیلی از مواقع، آن ها هلالی هستند.

فضله موش چه رنگی است؟

فضله های تازه سیاه و درخشان هستند و نمناک به نظر می رسند. وقتی له شوند، قوام بتونه خواهند داشت. فضله های تازه بیانگر هجوم فعال می باشند. یک حرفه ای صدا کرده و از شر موش ها خلاص شوید. مدفوع های قدیمی ظاهری خاکستری، کپک زده و غبار آلود دارند و وقتی له شوند خرد می شوند. سن فضله ها به شما کمک می کند تا بدانید موش ها هنوز در خانه شما حضور فعال دارند یا نه.

فضله های موش ها در کجاهای خانه ها یافت می شوند؟

اگر موش دارید، عمومی ترین جایی که فضله اش را پیدا می کنید آشپزخانه است. این به خاطر این است که انبار، کابینت و پیشخوان های شما منابع غذایی نامحدود دارند. موش ها و سوسک ها، اغلب فضله های خود را در پشت کشوی نقره آلات، در جعبه های غذای پشتی و یا زیر سینک آشپزخانه می گذارند. فضله های موش ها در اتاق خواب ها هم یافت می شوند؛ اگر در آن ها غذا هست یا زمانی بوده است. موش ها از گاراژها، اتاق های زیر شیروانی و زیر زمین ها لذت می برند؛ به ویژه اگر در اینجور جاها غذای پرنده، پیه و غذای اضافی انبار کرده باشید.

سن فضله ها می تواند به شما کمک کند که متوجه شوید آیا موش ها هنوز فعال هستند. فضله های قدیمی خاکستری و عبارآلوده هستند و با فشار، خرد می شوند.

بله، شما همه جعبه ها را چک کردید و قطعا فضله موش دارید. حالا چه؟

خطرات فضله موش

وقتی فضله موش را در خانه شناسایی نمودید، باید در باره اینکه بیش از یک موش غذای شما را می خورد نگران باشید. شما باید در باره آن هایی که در دیوارها لانه می سازند و به خانه و سلامتی شما هم آسیب می رسانند نیز نگران باشید.

موش ها به این شناخته شده اند که امراض، بیماری های باکتریایی و ویروسی را به شما، بچه ها و حیوانات خانگی شما انتقال می دهند. موش ها سالمونلا، هانتاویروس، لپتوسپیروز، تب راجعه و تب گاز گرفتگی جونده را منتقل می کنند. اگر حیوان خانگی دارید، موش ها می توانند آن ها را گاز گرفته و به آن ها کک ها را انتقال دهند.

تمیز کردن فضله موش

فضله موش را به تنهایی از بین نبرید. اگر جارو بکشید، پاک کنید یا مدفوع موش را لمس کنید، ممکن است بیمار شوید. موقع جارو کردن فضله موش یا لمس آن با دست؛ ادرار، مدفوع و بزاق می توانند انتقال دهنده بیماری باشند.

اگر فضله موش را قبل از رسیدن حرفه ای حذف می کنید، کار را با دست لخت صورت ندهید. شما باید ماسک صورت داشته باشید و انگشتانتان کاملا پوشیده باشد. فضله موش را با جارودستی یا برقی پاک نکنید. این کار آشفتگی ایجاد کرده و ذره های قابل انتقال در هوا را در هوا رها می کند. از دستکش لاستیکی و بلوز و شلوار بلند استفاده کنید. فضله را داخل کیسه کنید، در کیسه را ببندید و آن را در زباله دان رها نمایید. شما همچنین باید دستکش ها و لباس هایی که پوشیده بودید را دور بیندازید. سطح را با ضد عفونی کننده، ضد عفونی نمایید.

تماس با حرفه ای

سعی نکنید خودتان راسا اقدام به پاکسازی فضله موش نمایید. این مشکل آفتی نیست که شما قادر به حل ان باشید. هجوم موش خطرناک است و شما می توانید مریض شوید. اوره و مدفوع موش سطوح ذخیره غذا و بشقاب و کارد و چنگال ها و قاشق ها را آلوده می سازد. این سطوح نیاز به تمیز شدن دارند و خانه شما نیاز دارد که برای جلوگیری از هجوم بعدی، درزگیری شود. تله گذاری و حذف آن ها خانه شما را از خطرات تندرستی این آفت ایمن نمی کند.

برای تمیز کاری سراسری و ایمن از حرفه ای ها یاری بگیرید. بعضی از آن ها متخصصین جونده دارند که محیط را عاری از جونده می کنند. همین امروز تماس بگیرید.