5comver0007

                                       09122039437

bukpascomver120چطور مانع صعود جونده ها از دیوار، فنس و درخت شویم؟( کد 0539)

اگر با جونده ها در بالا رفتن از دیوارها، حصارها و درختان خود مشکل دارید، احتمالاً جونده های پشت بام مقصر هستند. جونده های سقف یا، آنطور که بعضی از مردم آن ها را می نامند، جونده های کشتی، احتمالاً با اولین ناوگان در سال 1788 وارد شدند و در اصل از هند آمده بودند. بر خلاف جونده های قهوه ای، که بزرگتر و کم تحرک تر هستند، جونده‌های پشت بام کوهنوردان بسیار خوبی هستند و معمولاً ترجیح می‌دهند بالای زمین روی درختان و پشت بام‌ها لانه کنند.

برای متوقف کردن آن ها از ورود به خانه و دیگر سازه های قلمرو شما از طریق بالاروی، شما نیاز دارید آن ها را از انجام کاری بازدارید که در آن بهترین هستند؛ بالاروی و صعود. خوشبختانه، انجام این کار خیلی سخت نیست.

تاک ها را از دیوارهای خانه بردارید

به همان اندازه که انگورها و پیچک‌ها در هنگام شکوفه‌دهی کامل یا رنگ‌های پاییزی زیبا هستند، ساختاری نردبانی برای جونده ها فراهم می‌کنند که با استفاده از آن می‌توانند دیوارهای شما را نردبان کنند. اگر جونده های پشت بام به نوعی به پشت بام شما می آیند، به جدا کردن انگورها و پیچک ها از کناره یا دیوارهای خانه خود فکر کنید.

هر چه که به پریدن جونده ها کمک می کند را حذف کنید

جونده های سقف می توانند حدود 2 فوت در هوا بپرند. بنابراین، اگر در نزدیکی حصار یا خانه شما بوته ها، درختان یا سایر سکوهای دست ساز وجود دارد، از جونده های پشت بام انتظار داشته باشید که از آنها به عنوان وسیله ای برای پریدن به نقاط غیرقابل دسترس مانند نرده های بلند استفاده کنند. اگرچه ممکن است مجبور شوید حیاط خود را تغییر دهید، و شاید حتی یک بوته یا درخت را بردارید، ممکن است این تنها راه برای جلوگیری از هجوم جونده های پشت بام باشد.

برای ایجاد سطوح غیر قابل صعود از مواد صاف استفاده کنید.

علیرغم توانایی چشمگیر جونده ها در بالا رفتن، جونده های پشت بام همچنان به یک سطح ناهموار نیاز دارند تا بتوانند در هنگام بالا رفتن جای محکمی داشته باشند. هرچند، حتی یک سطح بتنی به اندازه‌ای ناهموار است که پای جونده های پشت بام به آن بچسبد. ولی اگر فنس زبر خود را با یکی که جوانب صاف دارد، همانند فنس فلزی، جایگزین کنید، ممکن است بسیار پر هزینه یا زمانبر باشد و لذا شما اختیار دارید که از دیگر مواد صاف استفاده کنید.

برای فنس ضد جونده، می توانید آن را با مواد زیر پوشش دهید:

ورقه های پلاستیک یا پرسپکس، زیرا صاف و بدون درز است.
یک ورق فلزی صاف مثل آلومینیم
بعضی سفال های بزرگ صاف

تمام این مواد وقتی که با دقت اضافه شوند می توانند جذاب باشند. به علاوه، شما می توانید از ورقه های فلزی یا پلاستیکی برای فنس ها و تنه درختان استفاده نمایید.

اگر جونده های سقف به قلمرو شما هجوم بیاورند، می توانند از یک فاصله به دوری 90 متر وارد شوند. در نتیجه، شما ممکن است نیاز به تماس با یک حرفه ای داشته باشید تا به شما جهت خلاصی از تهدید جونده سقف کمک نماید.

برای آگاهی بیشتر، با سرویس کنترل جونده در حوزه خود تماس بگیرید.