walden-pond

comtobeچطور گربه ها را از میز غذا دور نگه داریم؟( کد 0510)

گربه ها یک غریزه طبیعی برای صعود به مکان های مرتفع و داشتن دید خوبی از منطقه دارند. متاسفانه، این غریزه گاهی وقت ها آن ها را به جاهایی می کشاند که همانند میز آشپزخانه مناسب صعود نیستند. اگر گربه ای دارید که بالای میز آشپزخانه می رود و نمی توانید مانع او شوید، می توانید از یکی از چند روش زیر مدد گرفته و او را از این بالاروی باز دارید.

روش 1

1
how p1 0510

اسباب اثاثیه گربه را به داخل بیاورید. از آنجا که گربه بطور طبیعی صعود را دوست دارد، نباید سعی کنید که کلا مانع بالاروی گربه شوید. در عوض، برای او اختیاراتی غیر از میز آشپزخانه و پیشخوان در نظر بگیرید. یک جایگزین خوب، اسباب اثاثه گربه خانگی در استایل "درخت" است. اینها معمولاً سکوها و سطوحی برای پریدن گربه شما دارند که میل طبیعی برای بالا رفتن را برآورده می کند. به عنوان یک مزیت اضافی، آن ها معمولا با فرش هایی پوشیده شده اند که آن ها را مکان استراحت راحت گربه ها می سازد.

2
how p2 0510
یک سطح جذاب دیگر برای گربه تان فراهم کنید. گربه شما ممکن است به سمت میز آشپزخانه جذب شود زیرا آن را راحت می بیند. با جذاب‌تر کردن یک منطقه دیگر با این موضوع مقابله کنید. علاوه بر خرید اسباب و اثاثه تخصصی گربه، شما می توانید چند گام برداشته و یک جای دیگر را به مکان مطلوب گربه تبدیل کنید.

برای جذب گربه‌تان به سمت آن، دم‌گربه را روی یک ناحیه خاص بمالید.
غذای گربه را جایی بگذارید که دوست دارید گربه به آنجا برود.
با گربه تان در جای جدید بازی کنید. او را نوازش کنید و او را تحسین کنید تا یاد بگیرد که منطقه جدید را با احساسات خوب مرتبط کند.

3
how p3 0510
به گربه غذای بیشتر بدهید گربه ها اغلب در جستجوی غذا اطراف را می گردند و همین باعث می شود سر از بالای پیشخوان و میز آشپزخانه در بیاورند. گربه های روی میز آشپزخانه ممکن است در جستجوی غذا باشند. شما می توانید با استفاده از چند تکنیک مختلف برای تغذیه گربه خود با این غریزه مقابله کنید.

سعی کنید وعده های غذایی روزانه گربه را به چند وعده غذایی بشکنید. تامین مستمر غذا گربه گرسنه تان را راضی تر کرده و باعث می شود او دور و بر میز آشپزخانه کمتر پرسه بزند.
شما همچنین می توانید آزادانه به گربه غذا بدهید. با این روش، شما به سادگی ظرف گربه را در طی روز پر می کنید و به او اجازه می دهید تا دلش می خواهد غذا بخورد. این می تواند او را از خود راضی نگه داشته و مانع از پرسه زدن وی در جستجوی غذا گردد. هرچند، در این حالت وزن گربه باید مرتبا پایش شود؛ زیرا دسترسی آزادانه به غذا می تواند موجبات اضافه وزن را فراهم آورد.

روش 2

بازدارنده گربه

1
how p4 0510
اجتناب از بیرون گذاشتن غذا یک روش آسان پیشگیری از رفتن گربه به سوی میز غذا این است که غذا را بیرون نگذارید. اگر گربه به علت گرسنگی در اطراف میز یا پیشخوان پرسه می زند و در اینجور جاها غذا پیدا می کند چرا نباید بطرف آن ها حرکت نماید؟ هرگز غذا را بیرون نگذارید! به این ترتیب، او یاد خواهد گرفت که چیزی برای خوردن در آنجا وجود ندارد و ممکن است به تدریج از بالا رفتن خود دست بکشد.

پیپا الیوت، یک دامپزشک دارای صلاحیت، توصیه می کند: آگاه باشید که تنبیه گربه فقط او را نسبت به شما محتاط می کند. آن ها هنوز هم خواهند پرید، فقط منتظر می مانند تا شما آنجا نباشید که آن ها را از این کار منع کنید.

2
how p5 0510
ورقه های کوکی سبک وزن را روی لبه میز قرار دهید. تنبیه گربه ای که روی میز می پرد احتمالا نتیجه مطلوبی نمی دهد. او احتمالا بعد از تنبیه از شما و نه میز خواهد ترسید. در عوض، تنبیه محیطی باعث می شود که گربه احساس نامطلوبی نسبت به میز پیدا کند. یک راه برای انجام این کار قرار دادن ورقه های کوکی های سبک وزن روی لبه میز است:

ورقه های کوکی های سبک وزن را روی سراسر لبه میز بگذارید. در این راه، وقتی گربه شما روی لبه میز می پرد، به آن ها ضربه می زند. صدای بلند منتج گربه شما را می ترساند و گربه یاد می گیرد روی میز نپرد.

3
how p6 0510
کناره های قالیچه های پلاستیکی را روی میز قرار دهید. اینها معمولاً دارای برجستگی های پلاستیکی در قسمت زیرین هستند تا کشش را در فرش ایجاد کنند. کناره ها را واژگون قرار دهید تا برجستگی ها رو به بالا باشند. گربه شما از راه روفتن روی این ها لذت نمی برد و به تدریج یاد می گیرد که بی خیال میز شود.

4
how p7 0510
از نوار دو طرفه در بالای میز استفاده کنید. گربه ها احساس چسبناکی پنجه های خود را دوست ندارند. محصولی که "پنجه های چسبناک" نام دارد این مقصود را برآورده می کند. آن به اندازه کافی چسبناک است که در جا مانده و توجه گربه شما را جلب کند، اما آن اندازه چسبناک نیست که به اسباب اثاثه یا پنجه های گربه آسیب وارد کند. این را روی میز قرار دهید تا گربه را از رفتن روی آن منصرف نمایید.

به خاطر داشته باشید که اگر از یک محصول تخصصی حیوان خانگی استفاده نکنید، نوار ممکن است زیادی چسبناک باشد و به اسباب اثاثه یا پنجه های گربه صدمه بزند. همیشه نوار را قبل از استفاده تست کنید تا زیادی چسبناک نباشد.

5
how p8 0510
روی وسایل در دسترس تجاری بازدارنده سرمایه گذاری نمایید. در مغازه های حیوان خانگی، وسایل بازدارنده تخصصی تجاری موجود است. علاوه بر روش هایی که می توانید خودتان به کار بگیرید، می توانید بعضی وسایل را جستجو کنید که از بالا رفتن گربه روی میز ممانعت به عمل می آورند. به یاد داشته باشید که از همه دستگاه ها همانطور که در نظر گرفته شده است استفاده کنید و از دامپزشک یا کارمند فروشگاه حیوانات خانگی خود بپرسید که آیا به پیشنهادی نیاز دارید.

"آموزش دهنده فنری" مانند یک تله موش وارونه عمل می کند، اما بسیار ضعیف تر است و به گربه شما آسیب نمی رساند. هر لمسی باعث می شود که دستگاه در هوا پرتاب شود که گربه شما را مبهوت می کند و او را از میز دور می کند.
SSSCAT یک دستگاه حسگر حرکتی است که در هنگام خارج شدن از ضامن، هوای فشرده را به بیرون پرتاب می کند. این انفجار گربه شما را از میز یا هر جای دیگری که نمی‌خواهید برود می ترساند.
ScanMat یک ورق پلاستیکی است که بار ساکن را در خود نگه می دارد . وقتی گربه شما پا روی ملحفه می گذارد، احساس برق روی پاهایش را دوست ندارد.