چاپ
بازدید: 381

اندازه گیری کلر باقیمانده آب و درجه حرارت داخلی مواد غذایی داخل منازل، ادارات و ...( کد 0467)
امروزه آب شهرها و روستاها کلرزنی می شود و شاید به این دلیل نباید خیلی نگران آلودگی میکروبی آب باشیم. با این حال، نمونه هایی که از طرف موسسات و سازمان ها و شرکت های ذیصلاح، جهت تست، گرفته می شود از نقاط بیرونی املاک و ساختمان های مسکونی و اداری و ... اخذ می گردد و اگر، خدای ناکرده، به دلیل فرسوده و قدیمی بودن شبکه لوله کشی، آب داخل منازل دچار آلودگی میکروبی شود، صاحبخانه یا مستاجر متوجه آلودگی نخواهد شد.


لذا؛ اگر نگران این موضوع که به دلیل قدیمی و فرسوده بودن شبکه لوله کشی داخلی، آب مصرفی شما کلر باقیمانده کمتر از مقدار مجاز دارد هستید( که نشان دهنده این است که در صورت ورود یا وجود میکروب، عامل از بین برنده آن موجودیت ندارد) می توانید با ما تماس بگیرید تا با حضور در مکان شما تست کلر باقیمانده را در برابر خود شما صورت دهیم. در ارتباط با هزینه انجام این کار لازم است با شماره 09122039437 تماس حاصل نمایید( نکته: فقط کار تست را برای ساکنین تهران انجام می دهیم و متاسفانه ساکنین شهرستان ها امکان بهره مندی از این امکان را در حال حاضر ندارند)
در هنگام تست کلر باقیمانده، امکان تست پی اچ هم برای شما وجود دارد. اگر در مورد پی اچ اطلاع کافی ندارید به متن زیر توجه نمایید:
پی اچ شاخصی است که درجه اسیدی یا قلیایی بودن آب را نشان می دهد. پی اچ از صفر تا 14 می تواند باشد؛ عدد 7 بر خنثی بودن دلالت می کند. پی اچ معمولا آب آشامیدنی از 6 تا 8.5 است. پی اچ در اغلب موارد وابسته به شرایط زمین شناسی طبیعی مکان است و به نوعی نوع مواد معدنی که در سنگ های محلی پیدا می شوند را نشان می دهد. پی اچ می تواند از باران اسیدی متاثر شود. آب با مقادیر پی اچ کمتر از 7 اسیدی است و تمایل به خورندگی دارد. آب اسیدی( پی اچ کم) می تواند فلزات سیستم لوله کشی را در خود حل نماید و مسبب نشتی لوله شود. فلزات حل شده در لوله( سرب لوله های سربی و مس لوله های مسی) ممکن است سبب مشکلات تندرستی شوند. آب با پی اچ بالاتر از 7 قلیایی است و مزه آب را تحت تاثیر قرار می دهد. آب آشامیدنی قلیایی ممکن است مزه "سودا" بدهد. مشکلات خورندگی سیستم لوله کشی هم اتفاق خواهد افتاد.
علاوه بر آب، توجه به درجه حرارت پخت مواد غذایی هم از ابتلا به بسیاری آلودگی های میکروبی و باکتریایی جلوگیری خواهد کرد.
متاسفانه، درجات حرارتی اجاق های گاز فقط بیانگر کم، متوسط و زیاد بودن حرارت شعله بوده و اطلاعی در مورد اینکه ماده غذایی با حرارت مناسب پخته می شود یا نه در اختیار نمی گذارند.
برای کسب اطلاع از مناسب بودن درجه حرارت پخت می توانید از ترمومتر غذایی استفاده کنید. اگر هم ترمومتر ندارید و مشتاق اینکه بدانید غذایتان با حرارت مناسب پخته می شود یا نه هستید می توانید از ما کمک بخواهید تا در هنگام پخت غذا، به ویژه مرغ و گوشت، حرارت داخلی ماده غذایی را تست کرده و به شما بگوییم که آیا می توانید با خاطر جمع غذا را سرو کنید یا باید نگران از بین نرفتن باکتری ها و میکروب های احتمالی باشید. این موضوع می تواند مورد توجه اماکن تهیه و توزیع غذا، چلوکبابی ها، رستوران ها و ... هم قرار گیرد.( این امر هم، متاسفانه، فعلا فقط مخصوص ساکنین شهر تهران می باشد)