walden-pondحیوانات و حیات وحش در پیدا کردن نقاط دسترسی به خانه های گرم،زیر زمین ها، اتاق زیر شیروانی و حتی ماشین ها استاد هستند و این امر می تواند در هنگام بیماری،آسیب یا عدم توانایی فرار حیوان مشکلاتی را بوجود بیاورد.وقتی حیوان وارد خانه،ماشین و ساختمان شما می شوید و شما از این موضوع بی اطلاع می مانید، در صورت مرگ حیوان و به ویژه وقتی او راه فراری پیدا نمی کند شما با بوی بد و وحشتناکی روبرو خواهید شد.راههایی برای حذف بوی حیوانات مرده وجود دارد اما مهمترین چیز این است که شما منبع بو را حذف کرده و محیط را بهسازی و ضد عفونی نمایید چون شما نمی خواهید کسی در معرض پارازیت ها و بیماری ها قرار بگیرد.


بخش یک
حذف بو

deadod1
یک
جای حیوان را تعیین کنید.برای تشخیص منبع بو از بینی کمک بگیرید.این کار را به جاهایی از خانه تان منحصر کنید(مثل زیر زمین یا اتاق زیر شیروانی) از این جاها بگذارید بینی راهنمایتان باشد تا جایی که بو به شدیدترین صورت ممکن حس شود.اگر حیوان در جای در معرض دیدی نمرده باشد ممکن است شما نیاز به بررسی های بیشتری داشته باشید.جاهایی مثل اینجاها را چک کنید:
پشت دیوارها(ممکن است مجبور باشید چند سوراخ ایجاد کنید)
زیر توفال های کف
زیر یا پشت عایق سازی
زیر کپه های آشغال
نزدیک تهویه هوای گرم یا منابع حرارتی
نزدیک لوله کشی یا منابع آب

deadod2
2
خلاصی از منبع بو.آنچه که شما با جسد انجام می دهید بستگی به قوانین محلی شهر شما دارد ولی اختیارات شما مشتمل بر دفن کردن،سوزاندن و انداختن در زباله دان می باشد.مستقیما حیوان را لمس نکنید:یا دستکش دست کنید و یا از بیلچه برای انتقال جسد استفاده کنید.
اگر می توانید حیوان را دفن کنید آن را در یک کیسه قابل کمپوست شدن قرار داده و سپس داخل جعبه کوچک بگذارید.از نقشه های منطقه یا اداره منطقه بندی محلیتان مشاوره بگیرید تا اطمینان حاصل نمایید که با خطوط لوله یا آب برخورد نخواهید نمود.یک حفره به عمق 3 تا 4 فوت حفر کنید،جعبه را در کف حفره قرار دهید و روی آن را با خاک پر کنید.
شهر شما ممکن است به شما اجازه سوزاندن دهد.در این حالت شما می توانید جسد را روی آتش بسوزانید.
برای دفع جسد در زباله دان آن را در روزنامه پیچیده و قبل از انداختن در زباله دان در داخل دو کیسه پلاستیکی قابل انسداد بگذارید.
شما ممکن است بتوانید با سرویس کنترل حیوانات تماس بگیرید تا جسد را بردارد.این نیز ممکن است که جسد را تحویل آن ها دهید تا دفعش نمایند.

deadod3
3
منطقه را تمیز و ضد عفونی کنید.دستکش دست کرده و با حوله کاغذی یا پارچه ای خز،مایعات یا هر چیز باقیمانده از حیوان را بردارید.منطقه را با یک تمیز کننده آنزیمی اسپری کنید، زیرا این ماده مواد آلی را تجزیه کرده و بیماری ها و بوها را از بین می برد.قبل از تمیز کردن منطقه با پارچه تمیز و دفع پارچه و ضایعات اجازه دهید که محلول 10 تا 15 دقیقه باقی بماند.تمیز کننده های آنزیمی مشتملند بر:
اولترازیم
مولتی زیم
فوم امپاور
معجزه گر طبیعی
فیزیون

deadod4
4
پارچه ها را تمیز کنید.هر کدام از پارچه هایی که توسط حیوانات مرده آلوده شده اند، از جمله پرده ها،لباس ها، ملافه ها یا دیگر مواد، باید بخوبی ضد عفونی و تمیز گردند.بهترین راه برای اینکار استفاده از خشکشویی است.اگر این کار ممکن نباشد شما می توانید از یک ماشین لباسشویی استفاده نمایید.از آب داغ و چرخه معمولی استفاده کرده و یک فنجان(240 میلی لیتر) از مواد زیر را اضافه نمایید:
پراکسید هیدروژن
تمیز کننده
کلروکس

deadod5
5
موادی که نمی توانند تمیز شوند دور بریزید.بعضی وقت ها حیوانات در جاهایی که خوب تمیز نمی شوند مثل بالای عایق سازی می میرند.در این حالت موادی که نمی توانند خوب تمیز شوند را دور ریخته و آن ها را جایگزین نمایید.
بخش 2
تازه کردن هوا

deadod6
1
بدانید در صورتی که نمی توانید جای حیوان را پیدا کنید چه باید بکنید.اگر حیوان در یک جای غیر قابل دسترس مثل داخل دیوار می میرد، ممکن است شما نتوانید برای خلاصی از بو حیوان را بیرون بیندازید.زمان تجزیه و از بین رفتن بو وابسته به اندازه حیوان،درجه حرارت و رطوبت است و می تواند از چند هفته تا حتی یک ماه طول بکشد.
محدوده عمومی منبع بو را پیدا کنید.
اگر نیاز است و امکانش وجود دارد چند سوراخ را با درل حفر کنید تا حوزه ای که حیوان در آن هست را بازگشایی نمایید(همانند زیر تخته کف یا پشت دیوار) در این صورت شما می توانید توسط یک ضد عفونی کننده یا رافع بو روی حوزه عمل کنید.
برای حوزه از یک رافع بوی قوی یا ضد عفونی کننده استفاده کنید.شما می توانید این کار را توسط اسپری محصولاتی مثل بک آزاپ در داخل سوراخ ها و یا آویزان کردن کیسه های حذف کننده بوی حافظ خاک(زمین) و یا بوگیرها به انجام برسانید.
کیسه ها را در صورت نیاز جایگزین کنید یا اسپری کردن اسپری را تا زمان اتمام تجزیه ادامه دهید.
با از بین رفتن بو سوراخ ها را بگیرید.

deadod7
2
تهویه هوا- در حالی که منبع بو را حذف کرده اید یا منتظر خروج بو هستید تهویه کلید تازه کردن هوا است و به حذف بوی بد کمک می کند.
تا جایی که ممکن است پنجره های زیادی را باز کرده و به هوا اجازه جریان یافتن را بدهید
با استفاده از چند فن هوای داخل خانه را به بیرون از پنجره ها بکشانید.اگر نمی توانید حیوان را خارج کنید این کار به گونه ای ویژه مهم خواهد بود.

deadod8
3
از بین بردن بوی هوا-محصولات بوزدای زیادی وجود دارند که شما می توانید با استفاده از آن ها به خنثی سازی و حذف بویی که در خانه شما ماندگار شده است کمک کنید.شما میتوانید برای جذب و حذف بو از عوامل زیر استفاده نمایید:
کهنه های آغشته به سفید کننده(کهنه ها را در سطل آب داغ سفید کننده فرو ببرید.مایع را بچلانید و کهنه های سفید کننده را با ایمنی در محل آویزان کنید.به مجرد خشک شدن آن ها را تعویض کنید.محل را دارای تهویه خوب نگه دارید و بچه ها و حیوانات خانگی را از منطقه دور نگه دارید.)
درب ظرف جوش شیرین را باز کنید.
از ظرف دارای دانه های تازه قهوه که سوراخ هایی در درب دارد استفاده کنید.
از زغال استفاده کنید(سه کیسه یا بیشتر از زغال های بنجل را از جاهایی مثل آمازون تهیه کنید)
از فیلتر هوای دارای فیلتر جاذب استفاده کنید.

deadod9
4
هوا را تازه کنید-علاوه بر خنثی سازی بوی حیوان مرده با بوزداها، شما همچنین می توانید با استفاده از محصولات تازه کننده هوای زیر بوی هوای خانه تان را بهبود ببخشید:
اسپری های آئروسل یا میست های مغازه از قبیل لیزول یا فبرز
شمع های معطر
روغن های عصاره ای(گیاهی) داخل دیفیوزر،روی غوزه پنبه یا میکس شده با آب یا الکل و ریخته شده داخل میست کننده یا بطری اسپری
بخور یا روغن های عصاره ای(گیاهی)
تازه کننده های هوای آویزان
کیسه های پارچه ای پر شده با گیاهان تازه قوی از قبیل رزماری یا استقدوس
بخش 3
بیرون نگه داشتن حیوانات
1

deadod10

سوراخ ها و نقاط ورودی را بپوشانید.حیوانات می توانند از طریق سوراخ ها،ترک ها،تهویه ها و دیگر منافذ وارد خانه شما شوند و بهترین راه برای پیشگیری از ورود آن ها و مردن در خانه شما این است که این نقاط ورودی را بپوشانید.اطمینان داشته باشید که سوراخ های بزرگتر از نیم اینچ(1.25 سانتیمتر)، تهویه ها،دودکش ها، فضاهای گربه رو، شکاف ها و ترک ها را پوشانده اید.
از موادی همانند بتن، توری های فلزی و لعاب استفاده نمایید زیرا در غیر اینصورت حیوانات مواد را جویده و راهی خانه های شما می گردند.

deadod11
2
منابع غذایی را تمیز کنید.حیوانات محتملا به خانه هایی می آیند که در آن ها چیزهایی مثل آب و غذا درونشان را جذاب تر از محوطه بیرونی نماید.برای حذف این جاذبه ها شما باید:
آب راکد اطراف خانه تان را حذف کنید
غذای حیوانات خانگی و غذای پرنده ها را حذف کنید
زباله ها و کمپوست ها را در ظروف ضد جونده ذخیره سازی نمایید
میوه های افتاده و سبزیجات را از باغ جمع کنید.
فضولات حیوانات خانگی را جمع کنید.

deadod12
3
آشغال ها را از اطراف خانه جمع کنید.کپه های چوب، زباله، بته های دارای رشد زیاد و شاخه های بیش از حد آویزان می توانند توسط حیوانات به عنوان سایبان و پناهگاه و یا راههای دسترسی بخش های غیر قابل دسترس خانه شما مورد استفاده قرار گیرند.اشغال ها را از اطراف خانه تان جمع آوری کرده و گیاهان،درختان و چمن ها را کوتاه نموده و خوب نگهداری نمایید.
برای نمونه، کپه ای از درختچه های دارای رشد زیاد ممکن است جایی عالی برای خانه سازی جوندگان باشد.
شاخه های آویخته شده بر روی خانه شما ممکن است به حیوانات اجازه دهند که به خانه شما از سقف دسترسی پیدا کنند.
بطور مشابه، آشغال ها،زباله ها و مواد الی کپه شده در برابر خانه شما می توانند به حیوانات اجازه دهند که به نقاط مرتفع تری که شما قادر به دسترسی به آن ها نیستید دسترسی پیدا کنند.
اگر مایلید با صرف هزینه ای معقول فعالیت خود را در وبسایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید لطفا اینجا را کلیک کنید