walden-pondچطور از شر بوی موش مرده خانه تان راحت شوید؟
وقتی بحث کنترل جونده های خانگی پیش می آید، حذف جونده های حقیقی تنها عمل بحرانی نیست.بدن جونده زنده یا مرده میکروارگانیزمها و امراض را منتقل می کند.به مجرد اینکه یک جونده مسیری را سد کرده و یا در یک جای ویژه لانه سازی می کند، مواد آلرژی زا به آن حمله کرده و موجب فساد و گندیدگی باقیمانده های جونده و یا مدفوع آن می شوند.

jeryodor
هر چند،اخرین باقیمانده بوی تعفنی است که جونده پشت سر خود باقی می گذارد.این بو با شروع تجزیه آغاز شده و اگر مشکل در زمان معقول بر طرف نشود، محتمل است که خانه را بطور دائم تحت تاثیر خود قرار داده و اشباع نماید.
بوی موش مرده شبیه چیست؟
آیا شما اپیزود "Seinfeld" که در آن ماشین جری بعد از اینکه نزدیک غروب در کنار دره پارک شده بود بوی گند غیر قابل تحمل گرفته بود را به خاطر می آورید؟بو به قدری بد بود که او حتی نمی توانست اتومبیل را طعمه دزد ساخته و از بیمه آن استفاده نماید.آنچه که هیچکس متوجه آن نشد این بود که یک موش داخل سیستم تهویه ماشین سکنی گزیده و داخل تهویه هوا مرده بود.جایی که لاشه آن ماشین را عفونی ساخته و بویی ایجاد کرده بود که هیچ تخلیه یا وارد ساختن هوای تازه ای راه علاجش محسوب نمی شد.
بوی موش مرده که جری و دوستان قادر به تشخیصش نشدند توسط ترکیبی از متان، دی اکسید گوگرد، هیدروکربن ها و دیگر مواد شیمیایی که از بدن تجزیه شده موش یا جونده ساطع می شوند ایجاد می گردد.هر چند بو کرکس و برخی موجودات را بطرف لاشه جذب می کند،برای انسان فوق العاده مشمئز کننده و متنفر کننده می باشد.اگر به خوبی مدیریت نشود،بو به همان طریق ماشین جری در خانه شما نفوذ کرده و آزار دهنده می شود.
چطور جای موش مرده در خانه را تعیین کنیم؟
اگر یک بوی وحشتناک خانگی استشمام کردید شواهد زیر را برای شناسایی در معرض موش بودن مورد بررسی قرار دهید:
جای پنجه های کوچولو که عموما در طول حاشیه لبه های دیوار دیده خواهد شد
فضولاتی به اندازه تخم آفتابگردان که عموما در دسته های کوچک پیدا می شود و اگر جونده مرده باشد احتمالا خشک و به رنگ قهوه ای تیره می باشد.
نشانه های ادرار در طول لبه دیوار و بالای پیشخوان آشپزخانه
اگر شاهدی نبود که شما را مستقیما به سوی گورستان موش راهنمایی کند، از بینیتان کمک گرفته و منطقه ای که بوی بد خیلی غلیظ دارد شناسایی نمایید.اگر هنوز نشانه ای از لاشه پیدا نکردید،جسد موش را باید احتمالا در داکت هوا، سوراخی در دیوار، اتاق زیر شیروانی، گربه رو یا فضای محبوس در زیر پیشخوان آشپزخانه یافت نمایید.
چطور بوی موش مرده را از خانه خارج کنید؟
موثر ترین راه ریشه کنی بوی جونده مرده خارج کردن لاشه، ضد عفونی جایی که جونده لانه سازی کرده است و خارج کردن هوای خانه با فن ها و خوشبو کننده هاست.به مجرد اینکه لاشه موش را پیدا کردید و هر چیزی از باقیمانده های موش،از مدفوع و فضولات گرفته تا ادرار،را دیدید اقدامات زیر را انجام دهید:
دستکش لاستیکی پوشیده و لباس بلند و ماسک بینی را مورد استفاده قرار دهید.
یک محلول 10 درصد سفید کننده و 90 درصد آب تهیه کنید
لاشه را داخل دو کیسه پلاستیکی زیپ دار قرار دهید
محلول را در محوطه آلوده اسپری نمایید
با حوله کاغذی تمام نشانه ها،جای پاها و تخلیه های مدفوعی را جارو کنید.
حوله کاغذی را در کیسه زباله با درب محکم و آب بند قرار دهید
گام های 4 تا 6 را تکرار نمایید
دستکش ها و لباس کار را دور بیندازید، دست ها را پنج دقیقه با صابون لاوا شسته و دوش بگیرید
اکنون که منبع مشکل را از خانه دور کرده اید، قادر هستید که تمام آثار بوی موش مرده را با باز کردن پنجره ها، جریان تند فن ها و استفاده از خوشبو کننده های قوی در کل خانه از بین ببرید.
چطور موش مرده را ازدیوار بیرون بکشید؟
در حالی که کار ساده ای است که لاشه موش موجود در یک میدان دید مشخص دور انداخته شود، خلاصی از شر جوندگان پنهان شده در مکان هایی که دسترسی به آن ها سخت است نیز محتمل می باشد.برای یاد گیری از راههای خلاصی از شر موش های داخل دیوارها، معابر هوا و دیگر پناهگاههای عمومی موش ها می توانید اینجا را کلیک نمایید.
اگر مایلید با صرف هزینه ای مختصر فعالیت خود را در وبسایت شرکت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید لطفا اینجا را کلیک کنید.