walden-pondتله های چسبی موش عموما صفحات کوچک کاغذی هستند که ماده ای فوق العاده چسبنده در بالای خود دارند.صاحبخانه ها می توانند آن ها را در راستای دیوارها یا در اماکن عمومی که موش ها تردد می کنند قرار دهند.وقتی موش یا جونده دیگر روی تله چسبی قدم می گذارد چسب آن را در جا نگه می دارد.تله های چسبی در مقایسه با دیگر تله های موش گیر نسبتا ارزان هستند.چسب دارای هیچ ماده شیمیایی نیست و بنابراین برای بچه ها و حیوانات خانگی خطرناک نخواهد بود.

چرا نباید از تله های چسبی استفاده کرد؟
اگرچه چسب ها عملا موش ها را گیر می اندازند,باید دانست که این وسایل از غیر انسانی ترین روش های شکار موش محسوب می شوند.وقتی موش به نوار می چسبد یکی از اتفاقات زیر رخ خواهد داد:
1-موش وحشت زده شده و در اثر حمله قلبی میمیرد.
2-بینی موش در اثر آغشته شدن به چسب کیپ شده و موش خفه می شود.
3-موش گرسنه مانده و خواهد مرد.اگر موش بی توجه رها شود ممکن است چند روز طول بکشد تا به طور طبیعی بمیرد.
4-موش در اثر تلاش برای آزادی میمیرد.معلوم شده که موش ها در تلاش برای فرار گردنشان را خرد می کنند, پوستشان را پاره می کنند و پاهایشان را می جوند.این کارها منجر به مرگی دردناک می گردد.در یک زمان معمول شوک روحی باعث می شود که موش با ادرار و کثافت تله و خودش را کثیف کند.نه تنها این موضوع برای خود موش دردآور است,بلکه شرایط غیر بهداشتی برخاسته از آن می تواند موجب گسترش هانتاویروس ها شود.
بنابراین بچه های کوچک و حیوانات خانگی می توانند به چسب تله چسبیده و خود را در معرض آسیب دیدگی قرار دهند,امری که کاملا قابل قیاس با پتانسیل ایجاد خطر تله ها می باشد.
آیا راههای دیگری برای گرفتن موش وجود دارد؟
چندین گزینه وجود دارند که می توانند جایگزین استفاده از تله های چسبی شوند.تله های کشته گیر مکانیزمی دارند که با آن ضامن تله را رها ساخته و به یکباره گردن موش را خرد می کنند.درست است که این تله ها با دستکاری بچه ها و حیوانات خانگی می توانند سبب ایجاد جراحت برای آن ها شوند, اما مزایای غیر قابل انکار آن ها از قبیل ارزانی,امکان بارها و بارها مورد استفاده قرار گرفتن و کشتن موش بدون اعمال روش های غیر انسانی و زجر کش کردن آن را نمی توان از نظر دور داشت.اگر ایمنی بچه ها و حیوانات خانگی برایتان مهم است,شما می توانید از تله های سر پوشیده استفاده کنید.
اگر کشتن موش چیزی که شما در ذهن دارید نیست تله زنده گیر انتخاب خوبی است و شما را قادر می سازد موش گرفتار شده را در جنگل و حیات وحش رها سازید.
چطور از ورود موش به خانه جلوگیری کنید؟
قطعا با ممانعت از ورود موش به منزل تله مورد نیاز نخواهد بود.مسدود کردن نقاط ورودی جوندگان باعث می شود که آن ها قادر به وارد کردن آشغال,بیماری و مواد مدفوعی به منزل شما نباشند.این موضوع در آب و هوای سردتر اهمیتی بیشتر دارد زیرا در پاییز جوندگان به دنبال سکونت گاههای گرمتر می گردند.
خود ما ترجیح می دهیم که از تله های کشته گیر استفاده کنیم مگر آنکه مشتری در استفاده از چیزی غیر از آن اصرار داشته باشد.البته همچنان که بیان شد بهترین راه حل این است که جلوی ورود موش سد شده و گرفته گردد.

چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای معقول در وبسایت شرکت یاشار یوم راشین تبلیغ نمایید لطفا اینجا را کلیک کنید